v-ukraini-zapustyly-elektronnyi-reiestr-muzeinykh-tsinnostei-shcho-tse-zminyt

В Україні запустили електронний реєстр музейних цінностей: що це змінить

 • 14833 переглядiв

В Києві презентували реєстр Музейного фонду України. Відбулося це під час конференції, передає УНН з посиланням на повідомлення Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Глобальна ціль створення реєстру Музейного фонду України — зібрати в єдиному місці дані про музейний фонд України та зробити їх доступними для громадськості та фахівців. На сьогодні до електронного реєстру вже приєдналися понад 300 музеїв із 652.

Конференція, що відбулася у столиці, стала підсумковим заходом проєкту "Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України", що впроваджується відповідно меморандуму між Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, Українським центром культурних досліджень та Фондом міжнародної солідарності, за підтримки уряду Республіки Польща.

В Україні через війну понад 2100 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень 06.11.24, 06:11

Заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар. Вона зазначила, що в часи, коли Україна протистоїть не лише фізичній агресії, але й спробам знищення української ідентичності, культура також є полем бою.

"росія не просто нищить наші пам’ятки — вона використовує культуру як зброю. Викрадення артефактів, включення їх до російських реєстрів, пропаганда "спільної історії", зміна та викривлення історичних фактів — це ознаки культурного геноциду, спроба стерти українську ідентичність. Система електронного обліку Музейного фонду, яку ми сьогодні презентуємо, — це наш внесок у збереження і відновлення. Вже сьогодні ця система дозволяє нам детально фіксувати та документувати, а в майбутньому повертати те, що було викрадено", — сказала заступниця Міністра.

Цифрова трансформація має на меті зробити Україну найзручнішою країною у світі — як для громадян, так і для культурної спільноти, наголошують у міністерстві.  

"Ми будуємо систему, яка є доступною, зрозумілою і сучасною. При цьому, ми впроваджуємо її не лише для себе, а й як частину глобальної ініціативи захисту культурних цінностей", — додала Анастасія Бондар.

Популярні

Новини по темі

У Сумах завтра День жалоби за загиблими через атаку дронів

 • 15063 переглядiв