В Україні створили робочу групу з розроблення правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає УНН.
Деталі
Сьогодні під співголовуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулося чергове засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.
У засіданні взяли участь співголови Нацкомісії: Постійний Представник Президента в АРК Таміла Ташева, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також представники державних органів та мовознавці з освітніх установ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд схвалив стратегію розвитку кримськотатарської мови на 10 років
У відомстві розповіли, що учасники обговорили стан реалізації проєкту правопису кримськотатарської мови з використанням алфавіту цієї мови на основі латинської графіки.
Представник від Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) повідомив про створення робочої групи, яка займатиметься розробленням правопису. До складу групи увійшли мовознавці, а також представники наукової спільноти від кримськотатарського народу. Вони працюватимуть над розробленням офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.
Доповнення
У Мінреінтеграції підкреслили, що згідно з розпорядженням Уряду проєкт правопису кримськотатарської мови на базі латинської графіки має бути розроблений до 30 вересня 2024 року.
Зазначається, що відповідальними за розроблення правопису визначено ДЕСС та МОН.
Віцепрем'єр-міністр - міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що новий правопис необхідний для захисту та популяризації кримськотатарської мови.
Для захисту та популяризації кримськотатарської мови впровадження нового правопису – вкрай необхідне рішення. Адже використання латинського алфавіту полегшить вивчення мови як етнічними кримськими татарами, так і всіма охочими.
Нагадаємо
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав всіх іноземців та осіб без громадянства, які посилилися в окупованому Криму, негайно покинути півострів.