“Поки триває окупація, триватимуть переслідування української церкви. Навіть при незалежній Україні, ще до окупації, УПЦ КП перебувала на становищі ізгоя. Митрополит Лазар (митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ МП — ред.) називав її „єретичною“ церквою, і коли створювалося об’єднання за участю всіх конфесій, він категорично відмовився приймати туди УПЦ КП. Тоді, за рішенням Меджлісу, муфтіят Криму теж не увійшов в цю структуру. Зараз Російська православна церква вже не може посилатися на „неканонічність“ ПЦУ, але вона буде створювати перешкоди в її діяльності”, — зазначив кримськотатарський лідер.
Зокрема, Джемілєв додав, що поки триватиме окупація півострова, триватимуть і переслідування української церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томос про автокефалію ПЦУ повернуть до Стамбула
У свою чергу, священик Православної Церкви України (ПЦУ) ієромонах Меркурій (Скороход) розповів про сучасну ситуацію ПЦУ в Криму.
“Зараз ми можемо здійснювати богослужіння не тільки у внутрішньому церковному просторі України, а й маємо вихід у православний світ... Зараз Російська православна церква вже не може посилатися на „неканонічність“ ПЦУ, але вона створюватиме перешкоди в її діяльності”, — заявив Скороход.
Як повідомляв УНН, 5 січня відбулася процедура підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.
А вже наступного дня, 6 січня, Томос доставили в Україну.
Сьогодні в Соборі святої Софії відбулась святкова літургія за участі Президента України Петра Порошенка та Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, на яку до Софії Київської привезли оригінал Томоса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сотні киян зустріли Томос у святій Софії
Також нагадаємо, що за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено Автокефальну Помісну Православну Церкву України і затверджено статут нової церкви.
Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія.