Він уточнив, що продаж ліків он-лайн сьогодні в нашій країні на законодавчому рівні не врегульований.
"Не розроблено ліцензійні умови для продажу ліків в інтернеті. А якщо у вас є ліцензія на торгівлю - значить, у вас є умови для зберігання ліків, для контролю за їх якістю. У разі інтернету - це "кіт у мішку". Як з "евробляхами", - зазначив він.
В інтернеті ліки коштують дешевше, каже Чумак. Але тільки тому, що це - в 99% випадків контрабанда або фальсифікат.
"Чи невідомо взагалі, звідки продавці беруть ці ліки. Цілком можливо, що це будуть далеко не ліки. Тому потрібно обходити такі покупки десятою дорогою", - говорить він.
Як писав УНН, в Україні очікується ажіотаж на лікарські препарати.
В цілому, за даними Міністерства охорони здоров'я, українці витрачають значні кошти на "непрацюючі ліки". Причини такої тенденції чиновники бачать в неконтрольованій рекламі лікарських засобів.
З іншого боку, як вважають депутати, аптеки в Україні перетворилися в супермаркети, які переслідують, перш за все, свої комерційні цілі, забувши про соціальну відповідальність і місію.
Щоб навести лад на аптечному ринку, в парламенті зареєстрували аптечний законопроект (№8591), який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і знизити ціни на лікарські засоби.
Законопроект поки знаходиться на доопрацюванні у його авторів. Голосування за документ заплановано в новому 2019 році.