Журі обирало кращих серед 436 творів з 55 країн.
“Ми віддавали перевагу новим творінням й оригінальному матеріалу або оригінальному підходу до існуючих форм”, — йдеться в заяві журі.
У журі конкурсу увійшли представники п’яти континентів: драматург Крістіан Лада (Брюссель), композитор і музикант Нео Муянга (Кейптаун), творчий продюсер Шошана Поланко (Мехіко), композитор, вокаліст Лю Сола (Пекін), генеральний менеджер концертів і лекцій музею мистецтва Метрополітен Лімор Томер (Нью-Йорк).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм нагородили кінопремією в Єгипті
В результаті відбору у топ-10 кращих сучасних опер світу увійшли: IYOV (Україна), And / Or / Pro / methe (Іран), AquaSonic (Данія, Швеція), The Cave (Греція), Falling Awake (Данія), #FREEBRAHMS (Люксембург, Німеччина), The Howling Girls (Австралія), Jigokuhen (Китай), Mitra (Бельгія, Австрія), MUSRAROPERA (Італія, Бразилія, Німеччина).
10 лауреатів будуть запрошені представити свої роботи на міжнародному конгресі Music Theatre NOW в Роттердамі в травні 2019 року.
Опера Iyov вперше була поставлена 1 березня 2015 року в ДК КПІ, а пізніше оновлену версію показали на “ГогольFest”. 7 квітня 2018 року Iyov презентували на сцені Національної опери України. За цей час опера IYOV була показана глядачам Парижа, Роттердама, Копенгагена, Відня, Гданська, Скоп’є, Нью-Йорка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм “Штангіст” отримав чотири нагороди у Польщі
Сюжет опери базується на книзі Іова зі Старого Завіту з використанням латинських сакральних текстів. Опера написана в синтетичному жанрі, який вперше в історії світової музики поєднав в собі оперу, реквієм і ораторію.
“Книга Іова — не тільки розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності і пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, яка перетворюється в оду життя. Безмежна віра Іова не тільки дає надію, а й повертає все втрачене під час випробувань. IYOV — це містерія народження нового звуку усередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургія музичного перформансу заснована на контрастній компіляції речитативів і музичних номерів, написаних на тексти канонів чеської католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використання ударних інструментів він може перетворитися на справжній симфонічний оркестр, а часом — навіть на генератор електронних звуків”, — йдеться в анонсі опери.
Нагадаємо, фільм “Віддалений гавкіт собак”, про 10-річного хлопчика Олега, що росте біля війни на Донбасі, пройшов у шорт-лист “Оскара”.