Зокрема, у 2019 році Україна зберегла за собою перше місце за обсягами експорту соняшникової олії.
Окрім того, Україна стала другою серед країн – експортерів ячменю, ріпаку, свіжого гороху, проса, макухи та шроту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СОТ заявила про неприпустимість скорочення експорту продовольства
У рейтингу постачальників лущених волоських горіхів, сушеного гороху та концентрату яблучного соку Україна посідає третє місце. А у рейтингу експортерів кукурудзи, меду та пшениці – четверте.
П’яті місця виборола Україна у рейтингах експортерів пшеничного борошна та волоських горіхів у шкаралупі, піднявшись з сьомого місця, яке посіла у 2018 році.
Також Україна входить до топ-10 країн світу з експорту сушених яєчних білків, коріандру, сої, кукурудзяного крохмалю, соєвої олії, м’яса птиці, ріпакової олії з низьким вмістом ерукової кислоти (канола), консервованих томатів, кукурудзяної олії, поінформував Духницький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У світі збережеться підвищений попит на курятину
"Крім того, за результатами 2019 року Україна посіла третє місце серед імпортерів всієї агропродовольчої продукції до країн – членів Європейського Союзу, здійснивши поставки на суму 7,4 млрд євро", - нагадав експерт.
Духницький уточнив, що Україна почала 2020 рік краще, ніж попередній. Однак, карантинні заходи можуть серйозно загальмувати імпортно-експортні операції, припускає експерт.
"Україна для стабілізації власного експорту у 2020 році має якомога швидше налагодити поставки на азійський та європейський ринки", - підсумував Духницький.
Нагадаємо, Україна скоротила імпорт курятини на 30%. Однак варто зазначити, що це аж ніяк не обнадіює вітчизняного виробника. Україна виробляє курятини більше, ніж споживає її внутрішній ринок. Саме тому за останні кілька років їй вдалося “увірватися” в топ найбільших трейдерів в світі.