Перша віце-прем'єрка України, Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась із Віцепрем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словацької Республіки Peter Kmec та членами словацького уряду. Про перебіг зустрічі вона розповіла на своїй фейсбук-сторінці, передає УНН.
Ця зустріч — частина підготовки до майбутнього засідання урядів України та Словаччини. Обговорили дуже конкретні проєкти, які потенційно можуть бути реалізовані завдяки інвестиційному механізму (Pillar II) у межах Ukraine Facility.
Деталі
Згідно зі звітом української Міністерки економіки під час перемовин зі словацькою стороною вони підняли такі важливі теми, як розвиток співпраці в напрямі пасажирських та вантажних залізничних перевезень, модернізація україно-словацьких пунктів пропусків для пішохідного й автомобільного сполучення, а також перспективи посилення енергетичної спроможності України.
Свириденко відзначила три проєкти, по яких нині вже йде робота:
- Пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево — Вельке Капушани». Міністерка підкреслила, що з’єднання національних електромереж сприятиме стійкості української енергосистеми.
- Запуск пасажирського залізничного сполучення «Київ-Кошице». За словами Свириденко, залізнична інфраструктура зі сторони України готова до надання сервісу пасажирам. Очікується готовність залізничної інфраструктури зі словацької сторони.
- Модернізація автомобільного та пішохідного пункту пропуску. А саме завершення реконструкції пасажирської зони одного із пунктів пропуску, що дозволить розділити рух автобусів та вантажних транспортних засобів і таким чином збільшити вантажопотік.
Всі ці проєкти є наріжними для розвитку України та Словаччини й можливі лише за тісної взаємодії урядів. Їхнє втілення — вклад у нашу економічну самозарадність, адже ці кроки допоможуть нам розширити експортні спроможності та покращити логістику.
Розповідаючи про цю зустріч Юлія Свириденко також звернулась до українських підприємців, аби вони долучались до створення проєктів для Pillar II. Вона пообіцяла, що нині гарна нагода розширити, модернізувати чи створити бізнес.
Принагідно, закликаю українські бізнеси теж готувати свої проєкти для Pillar II у межах Ukraine Facility. Доступ до фінансування матимуть як приватні компанії, так і державні та публічні, які інвестують у пріоритетні сектори. Фондування надаватимуть міжнародні фінансові організації (European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), European Investment Bank тощо): самі чи через українські банки. Це хороший шанс розширити, модернізувати чи створити бізнес. Коштів достатньо, тож на якісні проєкти вже чекають.