Зокрема, мова йде про старт масштабної кампанії, спрямованої на підвищення обізнаності британських громадян про захворювання. Так, в британських аеропортах і портах були розвішені плакати, які інформують про можливість проникнення АЧС в країну через заражені продукти.
Більш того, з метою розширення масштабів вилучення нелегально імпортованих м'ясних продуктів міністерство приступило до співпраці з прикордонними силами.
"Торгівля живими свинями, кабанами або м'ясними продуктами з третіх країн, які вразила АЧС, у Великій Британії заборонена", - говорять в Defra.
Відзначимо, що в Україні продовжують фіксувати нові спалахи АЧС. У минулому році контролери заявили про 145 випадків хвороби, виявлених в різних регіонах країни, в цьому році їх уже більше 20.
Епідемія завдає колосальних збитків українським свинарям.
При цьому, за даними "Центру підвищення ефективності в тваринництві", за сім років власники господарств отримали менше 1% від належних грошових компенсацій.
З метою мінімізації збитків фермерів від АЧС тваринники вимагають від КМУ знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів.
А депутат Сергій Тригубенко вважає за необхідне відновлення практики страхування від АЧС в Україні.
В Мінагро з політиком згодні, однак поки так і не змогли запропонувати робочий механізм страхування фермерств від ризику епідемії.