Цитата
“Я пропоную заслухати міністра охорони здоров’я, щоб він дав чіткі алгоритми дій про те, як буде діяти вакцинація...”, — сказала Кондратюк.
Деталі
Заступниця голови ВРУ нагадала, що нарешті уряд назвав приблизну дату початку вакцинації і заговорив про план імунізації.
“Але, як показує досвід країн, які успішно проводять вакцинацію, найважливіше — організувати швидкий, ефективний і справедливий розподіл вакцин між громадянами і строки, за які здійснюється вакцинація... ще один виклик, на який повинен реагувати уряд — це недовіра до вакцинації взагалі. Тому необхідно запускати широку просвітницьку кампанію серед громадян щодо імунізації населення”, — зазначила вона.
Що було раніше
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що в Україні масова вакцинація від COVID-19 розпочнеться в лютому.
Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що масова вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться через чотири місяці.
Степанов 24 грудня 2020 року підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.
У рамках дорожної карти, щепленнями від коронавірусної хвороби планується охопити щонайменше 50% населення країни протягом зазначеного періоду.
За словами міністра кабінет міністрів Олега Немчінова, до 16 млн доз вакцини від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX.
Наразі, для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 в Україні, вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Постачання вакцин в Україну, як очікується, почнеться вже в середині лютого.
Окрім того анонсовано, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Крім того, Україна уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз вакцини.