“Сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва, зокрема перспективи розвитку політичного та економічного діалогу з новопризначеним урядом Ізраїлю, підтримку територіальної цілісності України, а також ситуацію в регіоні Близького Сходу”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що українська сторона висловила сподівання щодо збереження позиції Ізраїлю на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у зв’язку з триваючою російською агресією.
“У ході зустрічі домовилися провести ближчим часом черговий раунд політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Ізраїлю”, — додається у повідомленні.
Примітно, що співрозмовники приділили особливу увагу проблематиці злочинів проти людяності — Голокосту і Голодомору. “Українська сторона висловила сподівання, що новий парламент Ізраїлю визнає Голодомор 1932-1933 в Україні геноцидом українського народу”, — йдеться у повідомленні.
У МЗС довідково нагадали, що "Прем’єр-міністр Держави Ізраїль Б.Нетаньягу відвідав Україну з офіційним візитом у серпні 2019 року, а Президент України В.Зеленський перебував в Ізраїлі з робочим візитом 23-24 січня 2020 року.
Зокрема, у МЗС додали, що новий уряд Держави Ізраїль було приведено до присяги 17 травня 2020 року. Останній раунд політичних консультацій між міністерствами закордонних справ України та Ізраїлю відбувся в Єрусалимі 29-30 квітня 2019 року.
Як повідомляв УНН, Нетаньягу та його головний конкурент Бенні Ганц підписали в квітні угоду про уряд національної єдності. Відповідно до досягнутих домовленостей, два політики по черзі керуватимуть Ізраїлем після трьох виборів, на яких жоден із них не здобув вирішальної переваги.
Правий політик Нетаньягу, який працює головою уряду понад 10 років, виконуватиме функції прем’єр-міністра впродовж 18 місяців, а згодом передасть повноваження центристу Ганцу, колишньому командувачу армії.
Але кілька організацій, включно з опозиційними партіями та правозахисниками, подали клопотання про скасування угоди на заборону Нетаньягу керувати урядом, посилаючись на кримінальну справу проти нього.
Нетаньягу в січні поточного року був обвинувачений у хабарництві, шахрайстві та зловживанні довірою. Він заперечує будь-які правопорушення у всіх трьох справах і заявляє, що є жертвою політичного переслідування. Суд над Нетаньягу має розпочатися 24 травня.
Законодавство Ізраїлю передбачає, що прем’єр-міністр не зобов’язаний іти у відставку до остаточного вироку суду.
У разі засудження Нетаньягу може загрожувати до 10 років в’язниці за хабарництво та щонайбільше трирічний термін за шахрайство та зловживання довірою.