Цитата
«Збройна агресія російської федерації проти України щодня створює загрозливі умови для екологічної безпеки людей. Це також завдає значної шкоди лісам та іншим природним екосистемам, ставлячи під загрозу можливість ведення лісогосподарської діяльності в країні», - ідеться у відповіді на запит.
Деталі
Повідомляється, що від початку збройної агресії російської федерації загалом зазнали впливу близько 2,8 млн га земель лісового фонду. Зокрема, станом на 15 червня, було незаконно вирубано 6,7 тис. куб. м дерев і чагарників; 0,2 тис. куб. м дерев і чагарників, пошкоджених до ступеня неприпинення росту; 14,3 тис. га лісів, пройдених лісовими пожежами.
Держлісагентство зазначає, що наразі під тимчасовою окупацією та бойовими діями перебуває близько 0,8 млн га лісів (Автономна Республіка Крим, частково Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська та Херсонська області).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лісові пожежі, які спричиняють окупанти в Україні, несуть загрозу всій Європі - експерти КНДІСЕ
«За оперативною інформацією, площа деокупованих (звільнених) земель лісового фонду становить 2,4 млн га, у тому числі підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, близько 0,9 млн гектарів. У свою чергу, 418 тис. га земель лісового фонду потребують розмінування», - додали у Держлісагентстві.
У ДСНС України журналісту УНН у відповідь на запит повідомили, що, за оперативними даними відомства, у лісах України у 2022 році виникло загалом 1 тис. 116 пожеж та 141 пожежа за 5 місяців 2023 року.
«Основними причинами пожеж у лісах, які виникли у 2022-2023 роках, є необережне поводження з вогнем та підпал», - зазначається у відповіді на запит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час війни збитки для української екології перевищили 52 мільярди євро
Так, найбільше пожеж у лісах у 2022 році сталося в Київській області – 199, Херсонській області - 175, Харківській області -141, Дніпропетровській – 126, Миколаївській - 87. За 5 місяців 2023 року найбільше пожеж сталося у Київській області - 57, у Чернігівській області – 18 та у Харківській області – 16.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР ухвалила закон про збереження українських лісів