soniachni-ta-dobrozychlyvi-sohodni-mizhnarodnyi-den-liudei-z-syndromom-dauna

Сонячні та доброзичливі: сьогодні Міжнародний день людей з синдромом Дауна

 • 31265 переглядiв

Сьогодні, 21 березня, у багатьох країнах світу відбуваються різноманітні заходи з нагоди Міжнародного дня людей з синдромом Дауна, пише УНН.

Синдром Дауна – це вроджена генетична патологія, яку у 1866 році описав англійський лікар Джон Даун. Її викликає присутність додаткової хромосоми у 21 парі.

Такі діти мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Їм притаманна характерна зовнішність, підвищена можливість появи певного спектра захворювань, певна розумова відсталість, яка спричинює повільніший розумовий розвиток на фоні здорових особин та гіршу соціальну адаптацію.

Але при цьому, такі діти є добрими і позитивними, тому їх ще називають сонячними.

Сьогоднішня подія була започаткована за ініціативи Французької асоціації з дослідження трисомії за 21 хромосомою, і у 2011 році визнана на рівні Організації Об’єднаних Націй.

Дата проведення заходів обрана не випадково: 21.03 – це розшифровка трисомії  у 21 парі хромосом.

За статистикою ВООЗ, у світі із синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля (140 дітей на 100 тис. живонароджених).

В Україні, за даними медиків, щороку, в середньому народжується близько 300 дітей із цим генетичним порушенням.

Міжнародний день людей з синдромом Дауна має на меті привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

Покращення якості життя людей із синдромом Дауна передбачає задоволення їхніх потреб у медичному обслуговуванні шляхом регулярних обстежень у медичних працівників. Ці обстеження повинні оцінювати як психічне, так і фізичне здоров’я, що дозволить вчасно вжити таких заходів, як фізіотерапія, ерготерапія, логопедія, консультування або спеціальна освіта, коли це необхідно.

Усі, хто долучаються до сьогоднішньої події, обов’язково вдягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми у 21 парі.

Популярні

Новини по темі

Кількість постраждалих у Києві збільшилася до 10

 • 52765 переглядiв

У Києві внаслідок ракетної атаки восьмеро постраждалих

 • 65493 переглядiв

Атака на Київ: стали відомі наслідки обстрілу

 • 121530 переглядiв

У Святошинському районі – падіння уламків ракети

 • 87590 переглядiв

У Києві лунають вибухи

 • 127395 переглядiв

У Португалії новий прем'єр-міністр

 • 124090 переглядiв