У Південній Кореї шість опозиційних партій сьогодні, 4 грудня подали в Національні збори законопроєкт про імпічмент президенту Юн Сок Йолю, який напередодні запроваджував воєнний стан в країні, пише Yonhap, передає УНН.
Деталі
За даними Yonhap, законопроєкт про імпічмент планують представити на пленарному засіданні Національних зборів 5 грудня, а потім проголосувати за нього 6-7 грудня.
У документі приводом для імпічменту називають те, що "президент Юн оголосив воєнний стан, порушивши Конституцію і закони, порушивши принципи народного суверенітету і поділу влади".
Пропозиція про імпічмент має бути поставлена на голосування протягом 24 годин і 72 годин після того, як про неї буде повідомлено на пленарному засіданні. Імпічмент Президенту має бути запропонований більшістю членів Національної асамблеї і схвалений більш ніж двома третинами членів Національної асамблеї, пише Yonhap.
Як повідомляється, якщо законопроєкт про імпічмент буде відхилено через недостатню кількість голосів, опозиційна партія планує провести позачергову сесію Національних зборів після завершення чергової сесії 10-го числа і знову запропонувати законопроєкт про імпічмент.
Доповнення
У вівторок увечері Юн оголосив "надзвичайний" воєнний стан, звинувативши опозицію країни в "паралізації" уряду "антидержавними" діями. Після цього у Сеулі відбулися сутички між громадянами і військовими, які заблокували будівлю парламенту.
Пізніше стало відомо,що Кабінет міністрів Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану, введеного президентом Юн Сок Йолем.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив про зупинення дії воєнного стану (ВС), оголошеного 3 грудня.
Причини політичної кризи у Південній Кореї
За даними ВВС, на парламентських виборах, що відбулися у Південній Кореї навесні цього року, 192 із 300 місць у Національній асамблеї отримала Демократична партія.
Внаслідок нищівної поразки, яку партія президента "Сила народу" отримала на виборах, у відставку пішли лідер цієї партії Хан Дон Хун і прем'єр-міністр країни Хан Док Су подав у відставку.
ЗМІ писали, що голосування на виборах навесні можна було розглядати як проміжний референдум щодо довіри президенту Юн Сок Йолю, якому залишається ще три роки перебування при владі.
Кореспондент ВВС в Сеулі Джейк Квон нагадує, що після програних його партією парламентських виборів президент не зміг ухвалити потрібні йому закони, натомість йому довелося відчайдушно накладати вето на будь-які закони, які приймає опозиція.
Цього тижня Демократична партія скоротила запропонований урядом та партією президента бюджет, проте на нього Юн Сок Йоль накласти вето не може.