У САП зареєстрували кримінальне провадження щодо перевищення службових повноважень ч.3 ст. 365 ККУ керівництвом НАБУ через проведення неправомірних дій у перемовинах з Онищенком.
Як повідомило джерело, у САП нічого не знали про підготовку та проведення даних перемовин, їх конкретних умов чи щодо конкретних угод з Онищенком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситник заявив, що "справу Онищенка" найближчим часом можуть передати до суду
Нагадаємо, раніше у НАБУ повідомили, що під процесуальним керівництвом САП проводили відеопитування Онищенка та контактували з його захистом, який неодноразово пропонував угоду зі слідством.
У НАБУ заявили, що заяви САП про те, що без їхнього відома вчинялися процесуальні дії в рамках розслідування справи “газових схем” Онищенка — не відповідає дійсності.
Всього у НАБУ підтвердили три опитування проведені упродовж грудня 2016 — травня 2017 років. Під час опитувань, нібито йшла мова, й про умови укладання угоди на які згоден Онищенко, але представники НАБУ наголошували, що це виключна прерогатива прокурорів. У НАБУ повідомили, що про всі результати опитувань інформували САП.
Нагадаємо, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що нібито детектив НАБУ пропонував Онищенку угоду зі слідством.
Як повідомляв УНН, народного депутата Олександра Онищенка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.255, ч.4 ст.28 ч.5 ст.191, ч.4 ст.28 ч.2 ст.205, ч.4 ст.28 ч.3 ст.209, ч.4 ст.28 ч.2 ст.364-1, ч.4 ст.28 ч.2 ст.366 КК України.
Повідомлення про підозру Генеральний прокурор України підписав 27 липня 2016 року. Згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт Верховна Рада надала 5 липня 2016 року. Напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави. 8 серпня 2016 року Онищенка було оголошено в національний розшук.
4 травня Національне антикорупційне бюро України звернулося із запитами до компетентних органів інших країн про розшук, затримання і можливу екстрадицію Онищенка.