ryzyk-novykh-konfliktiv-nespromozhnist-rozibratysia-z-nasylnytskym-mynulym-zahrozhuie-myru-v-kolyshnii-yuhoslavii

Ризик нових конфліктів: неспроможність розібратися з насильницьким минулим загрожує миру в колишній Югославії

 • 22851 переглядiв

Згідно з доповіддю Ради Європи, політики декількох країн колишньої Югославії поширюють "прославлення військових злочинців", крім того - самі підозрювані або засуджені особи зберігають свої посади в установах і державних службах. Таким чином регіон відступає від пошуку справедливості та відповідальності за жорстокі війни 1990-х років, що може відкрити шлях новим конфліктам. Про це передає УНН із посиланням на France24.

Заперечення геноциду та інших звірств, прославлення військових злочинців і спроби відновити довіру до осіб, засуджених за військові злочини в 1990-х роках, викликають серйозне занепокоєння і поширюються в регіоні, в тому числі на найвищому політичному рівні. (…) Наслідки цієї нездатності провести більш широкі реформи, чутливі до минулого, продовжують підривати демократичний прогрес і мир в регіоні

- йдеться у звіті, що був опублікований у четвер уповноваженою Ради з прав людини Дуньєю Міятович.

Деталі

В звіті зазначається, що регіон протягом тривалого часу відступає від пошуку справедливості та відповідальності за жорстокі війни 1990-х років у Хорватії, Боснії та Косово, які забрали життя понад 130 000 осіб. Зокрема починає зникати вплив юридичних проривів, таких як створення трибуналу з військових злочинів у Гаазі, арешт і засудження багатьох політичних і військових лідерів, відповідальних за масові вбивства. Незважаючи на роки судових процесів над воєнними злочинами, мирним зусиллям на Балканах, наразі загрожують мова ненависті та ультранаціоналізм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр закордонних справ Австрії Шалленберг назвав російську агресію найбільшою загрозою для Європи

Наводиться приклад того, що у Сербії правляча прогресивна партія президента Александра Вучича та сербська радикальна партія Воїслава Шешеля, який був засуджений за злочини проти людства, натякнули, що об’єднають зусилля під час місцевих виборів у грудні.

Вучич розпочав свою політичну кар’єру під опікою Шешеля і працював генеральним секретарем Радикальної партії, а потім, як вказується, став міністром інформації в уряді колишнього сербського лідера Слободана Мілошевича наприкінці 1990-х років.

Тим часом, у Республіці Сербській - контрольованій сербами половині Боснії, яка була відокремлена в основному внаслідок етнічних чисток, через які було вбито близько 8000 мусульманських чоловіків і підлітків, - лідер боснійських сербів країни Мілорад Додік стверджує, що ніякого "геноциду не було".

Додік, зокрема описує геноцид у Сребрениці 1995 року як " сфабрикований міф".

Видання The Guardian вказує, що лідер боснійських сербів і президент Сербії Александар Вучич мають тісні зв'язки з москвою. Також Уповноважена Ради з прав людини застерігає щодо існування "підтримки росією сербських правих активістів і організацій", яка є "багатогранною і охоплює підтримку від онлайн-дій до військової підготовки".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шенген "більше не працює": президент Румунії зауважив, що багато країн закрили свої кордони

Популярні

Біллі Айліш стала артисткою року за версією Apple Music

 • 50927 переглядiв

Прозорість чи ширма: як АРМА передає активи в управління

 • 106535 переглядiв

7 новорічних фільмів для святкового настрою

 • 108361 переглядiв

Новини по темі

В окупованому Криму повідомили про вибухи та стрілянину

 • 20758 переглядiв

росіяни обстріляли передмістя Херсона: поранена жінка

 • 18296 переглядiв