Під час майже 40-денних пошуків у перуанському регіоні Альто-Майо виявлено десятки нових видів біорізноманіття. Деякі надзвичайно цікаві.
Передає УНН із посиланням на The Guardian.
Деталі
Завдяки експедиції, яка тривала протягом 38 днів у перуанському регіоні Альто-Майо, що на північному заході країни, було виявлено щонайменше 27 нових для науки видів. Серед них - рідкісна миша-амфібія, саламандра, що лазить по деревах, а також незвичайна "рибу з краплями".
Експедиція була "захоплюючою" і "дивовижною" - розповідає Тронд Ларсенд, старший директор з питань біорізноманіття та екосистемних наук Наукового центру Мура Міжнародної організації охорони природи.
Фахівець зазначив, що регіон Альто-Майо має високу щільність населення і зазнає значного тиску з боку вирубки лісів і сільського господарства.
"Я був дуже здивований, коли виявив таке велике видове багатств. В тому числі стільки нових, рідкісних і зникаючих видів, багато з яких не зустрічаються більше ніде, - пояснив Ларсен.
Рідкісну "рибу-ремінь", міфічний вісник загибелі, знайдено в Каліфорнії17.11.24, 16:03
До "нових" видів відносяться чотири ссавці:
Миша-колючка,
Миша з коротким хвостом,
Карликова білка,
Миша-напівводянка.
(Білка) ідеально поміщається у вашій долоні. Вона чарівна і має дуже красивий коричневий колір. Вона дуже швидка. Швидко стрибає і ховається на деревах
Також, за словами вченого, "шокуючим і хвилюючим" було відкриття нового виду мишей-амфібій.
Він належить до групи м’ясоїдних напівводних гризунів, для яких більшість видів надзвичайно рідкісні та їх важко зібрати, що дає їм майже міфічний статус серед експертів із ссавців… Ми знайшли цю мишу-амфібію лише в одній унікальній ділянці болотний ліс, якому загрожує вторгнення в сільське господарство, і він може не жити ніде більше
Ларсен був особливо радий знайти нову деревну саламандру "з короткими маленькими ніжками і плямистим каштаново-коричневим забарвленням.
Інтригуючою знахідкою була риба-бульбашка або "риба з головою-краплею".
Вона схожа на споріднені види сомів, але з дійсно дивним плямистим розширенням у вигляді краплі на кінці голови
Він зауважив, що функція цієї "краплі поки залишається повною загадкою. "Якби мені довелося будувати здогадки, я б припустив, що це може бути якось пов'язано з органами чуття в голові", - зазначив дослідник.
Експедиція також задокументувала 49 "зникаючих" видів з червоного списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи, IUCN).
За допомогою ДНК-аналізу вчені з'ясували справжнє походження Христофора Колумба13.10.24, 17:46
Серед них:
дві мавпи, що перебувають під загрозою зникнення (перуанська жовтохвоста шерстиста мавпа і мавпа тіті Сан-Мартін);
два птахи, що перебувають під загрозою зникнення (рябий пікул і довговусий пугач);
також жаба-арлекін, що перебуває під загрозою зникнення.
Довідка
Дослідження проводили в червні та липні 2022 року з використанням фотопасток, біоакустичних датчиків і ДНК навколишнього середовища (eDNA), зібраної з річок та інших водних джерел.
Нагадаємо
Дослідники виявили новий вид гігантської водяної лілії, яка ховалася на видному місці протягом 177 років, ця рослина із шириною листка у 3 метри є світовим рекордсменом за величиною латаття
В еквадорській Амазонії виявлено новий вид карликового удава06.01.23, 12:57 • [views_620220]