Цитата
“Таке враження, що у нас робиться все, аби знищити вітчизняного інвестора. Його обкладають податками, а потім дивуються, чому так мало грошей приносить вітчизняний інвестор. Та тому що він знаходиться на межі виживання, без п’яти хвилин згорне свій бізнес та і все”, — вважає політолог.
На думку Дмитра Лосєва, держава має створювати всі умови для розвитку вітчизняного бізнесу, а лише потім — іноземних інвесторів. Однак в Україні — навпаки, зауважив політолог.
“В ідеалі потрібно звісно робити так: створювати всі умови для розвитку вітчизняного бізнесу, а вже потім концентруватись на зовнішніх інвесторах. Однак в Україні все із точністю навпаки — через тих осіб, які керують нашою державою. Вони докеруються до того, що сюди навіть жоден іноземець скоро не зайде”, — підкреслив Лосєв.
У підсумку політолог заявив, що всі, хто хоче вкладати гроші в наш державу мають перебувати у рівних умовах.
“За кордоном усіх, хто хоче вкладати гроші у розвиток країни, ставлять у рівні умови. І було б непогано, якби у нас було так само. Не треба комусь все, а комусь менше: треба, щоб усі, хто хоче вкладати гроші в країну, розвивати ї, стояли у рівних умовах”, — підрезюмував Дмитро Лосєв
До теми
Експерти наголошують — в Україні треба створити Бізнес-палату України, яка й буде цілеспрямовано захищати інтереси вітчизняного бізнесу та українських інвесторів на рівні держави.
А все через те, що влада, на їх думку, створює всі умови лише для розвитку іноземних інвесторів, а вітчизняні — як фірма “Журавлина”, не лише самостійно розвивають свій бізнес, а й стикаються з лобізмом та підтримкою своїх опонентів у судах.
Українська компанія 9 років відстоювала свою позицію у суді і минулого року виграла суд першої інстанції, однак шведам вдалося скасувати рішення. Пізніше долю відшкодування (123 млн грн, — ред.) вирішував уже Верховний суд України, який теж став на сторону іноземної компанії. Експерти заявляють — такі компанії, як Scania Україна, лобіюють свої інтереси в кожній країні, на території якої вони працюють. А, як в ситуації з “Журавлиною”, на захист іноземної компанії стало ще ТСК з захисту інвесторів та нардепів. Навіть народний депутат Галина Янченко, яка очолює ТСК, досі називає справу “Сканія — Журавлина” — успішним кейсом, хоча для низки експертів такий захист Scania Україна з боку ТСК свідчив лише про підтримку та лобізм іноземного інвестора.