Цитата
“Рада сьогодні внесла поправки в свій режим санкцій з урахуванням ситуації на кордоні ЄС з Білоруссю, щоб мати можливість реагувати на інструменталізацію людей, здійснювану білоруським режимом у політичних цілях”, — говориться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що у режим санкцій були внесені поправки на підставі рішення Ради та постанови Ради, які розширюють критерії включення до переліку, на яких можуть ґрунтуватися конкретні визначення. Тепер ЄС зможе переслідувати фізичних і юридичних осіб, які організовують або сприяють діяльності режиму Лукашенка, що сприяє незаконному перетинанню зовнішніх кордонів ЄС.
“Сьогоднішнє рішення відображає рішучість Європейського Союзу протистояти інструменталізації мігрантів в політичних цілях. Ми припиняємо цю нелюдську і незаконну практику. У той же час ми продовжуємо підкреслювати неприйнятні триваючі репресії режиму проти власного населення у себе вдома, і ми будемо реагувати відповідним чином”, — сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Що було раніше
Журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк, який висвітлює теми політики ЄС щодо східних країн-сусідів повідомив, що міністри закордонних справ ЄС офіційно затвердили нові критерії санкцій щодо Білорусі.
Контекст
Напередодні стало відомо, що посли країн Євросоюзу затвердили критерії п’ятого пакету санкцій проти Білорусі.
Раніше Reuters повідомляв, що нові санкції торкнуться 30 фізичних і юридичних осіб, включаючи міністра закордонних справ країни Володимира Макея і білоруську авіакомпанію “Бєлавіа”.
Зокрема, новий пакет санкцій спрямований проти білоруських чиновників, які, як вказують в ЄС “організували прибуття мігрантів в помсту за санкції щодо Мінська через порушення прав людини”.
За словами дипломатів, країни ЄС також розглядають можливість розширення економічних санкцій щодо Білорусі, введених в липні, щодо місцевого перестрахувального сектора і його основної державної компанії BelarusRe.
Доповнення
ЄС і НАТО звинувачують білоруського правителя Олександра Лукашенка у використанні мігрантів в якості зброї тиску на захід, через відправку людей, які є біженцями з Близького Сходу, в Мінськ, а потім на кордони Польщі і країн Балтії.
Мінськ заперечує будь-які подібні дії і відкидає всі звинувачення Заходу в протиправних діяннях. Санкції щодо чиновників поки що не призвели до ослаблення влади Лукашенка, який перебуває при владі з 1994 року і є близьким союзником Москви.
П’ятий пакет заморожування активів і заборон на в’їзд білоруських чиновників і підприємств стане крайньою відповіддю ЄС на загострення протистояння з Білоруссю через те, що захід і білоруська опозиція назвали сфальсифікованими президентськими виборами в серпні 2020 року.
Додаткові санкції цього місяця призведуть до того, що загальна кількість людей, яким заморозили активи і заборонили в’їзд, в Білорусі досягне майже 200 осіб, включаючи Лукашенка і його синів, а також більше десятка установ і компаній.