Цитата
“Колись я в 2007 році брав іпотеку в доларах під 14,5% і для мене 7% в гривні — це тоді здавалося мрією. Тому зараз, коли за ініціативою Володимира Зеленського уряд ухвалив цю програму компенсації саме відсоткової ставки, адже ефективний кредит може бути більшим, але за рахунок фонду, який займається кредитуванням по програмі „5-7-9“, буде мати можливість акредитований банк компенсувати, власне, різницю, яка є понад 7%. А також встановлені певні обмеження на разові комісії, адже ми знаємо, що завжди треба читати будь-який договір дрібними літерами. Отже, ця постанова визначає, що будь-які комісії обмежуються рівнем 0,5% і сумарно це, звичайно, величезний крок вперед”, — сказав Олег Немчінов.
Деталі
Він зазначив, що вони розширили програму підтримки бізнесу “5-7-9”, що дало можливість компенсувати з фонду відсотки по іпотеці на нове житло.
Таким чином, людина може прийти до банку і взяти житло в іпотеку, а з фонду компенсують різницю, якщо відсотки становлять понад 7%.
“Це стосується нового житла, яке збудовано протягом трьох останніх років. Тобто, фактично ми зараз говоримо про 2018 рік. Тобто, це, з одної сторони, достатньо великий крок для стимулювання нового будівництва, тому що фактично ми розуміємо, що галузь будівництва це ж не тільки саме „збирання“ умовне житла, це галузь будівельних матеріалів, це галузь рітейла, це люди, які розміщають там свої бізнеси”, — додав міністр.
Доповнення
Кабінет міністрів України на засіданні 27 січня, затвердив рішення про здешевлення вартості іпотечних кредитів з 15 до 7% річних.
За даними НБУ, у минулому році попит на іпотеку серед населення рекордно виріс, у тому числі на тлі зниження відсотків по іпотечних кредитах.
На думку експерта, здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних здатне пожвавити ринок нерухомості, якщо віддавати гроші можна буде протягом тривалого терміну.