Американська психологічна асоціація випустила свій перший набір рекомендацій, щоб допомогти батькам, політикам і технологічним компаніям розширити можливості підлітків керувати своїми звичками перегляду, передає УНН.
Деталі
Американська психологічна асоціація сподівається допомогти контролювати звички онлайн-перегляду для підлітків. Нові рекомендації пропонують батькам попереджувальні знаки, пов'язані зі шкідливими звичками перегляду, а також висвітлюють ключові сфери, що викликають занепокоєння, такі як контент, що заохочує насильницьку або ризиковану поведінку.
Дослідження незмінно показують, що відеоконтент і платформи, на яких він розміщується, можуть як допомогти, так і нашкодити підліткам
Рекомендується навчати підлітків, щоб вони могли бути більш вибірковими щодо відео, що їх переглядають.
Наголошується, що відео можуть "допомагати з домашнім завданням, навчати новим навичкам чи хобі або давати уявлення про різні культури та досвід".
Ось ключові стратегії для батьків, які хочуть допомогти своїм підліткам розвинути здорові звички перегляду відео:
1. Переглядайте відеоконтент разом з ними.
Батьки можуть дивитися відео разом зі своєю дитиною, коли це можливо. Цей контент може і повинен бути найрізноманітнішим. Батькам не обов'язково зобов'язувати дитину до всеосяжного щотижневого чи щоденного спільного перегляду. Натомість, дивіться разом з ним те, що можете, і обов'язково ставте запитання про те, які аспекти відео йому подобаються або не подобаються.
2. Ознайомтеся з інтересами та улюбленими авторитетами вашого підлітка.
Це особливо важливо, якщо ви чуєте про популярне шоу, як-от анімаційний серіал на YouTube "Skibidi Toiliet", або про тривожну тенденцію, як-от "lookmaxxing", яка може пропагувати потенційно небезпечні практики догляду за тілом.
Інфлюенсери можуть відігравати величезну роль у житті підлітків. Доктор Мітч Прінштейн, співавтор рекомендацій і головний науковий співробітник APA, закликає батьків уважно стежити за тим, на кого вони підписуються. Це може бути так само просто, як записати імена впливових осіб, які їм подобаються.
3. Визначте тверді межі.
Не рекомендують обмежувати перегляд відео певною кількістю хвилин або годин щодня. Натомість важливо шукати ознаки розсіяної поведінки, самотності та надмірного перегляду, які можуть перешкоджати сну підлітка, серед інших негативних наслідків.
Вручання не повинно бути екстремальним, щоб виправдати створення нових кордонів. Наприклад, якщо перегляд відео заважає підлітку виконувати свої обов’язки, це достатня причина, щоб зменшити його доступ до вмісту та пристроїв.
Батьки також повинні пам'ятати про те, що підлітки піддаються впливу реклами на платформах для перегляду відео, де вони можуть побачити продукти, які не підходять для них або не є безпечними. Аналогічно, зростання кількості контенту, створеного штучним інтелектом, може спрямувати підлітків до шкідливого відеоконтенту у спосіб, який батьки можуть не зрозуміти, особливо якщо вони переглядають відверто підроблені відеоролики.