Національному банку України варто помʼякшити свою заборону на реструктуризацію валютних кредитів, виданих бізнесу, щоб банки з клієнтами могли в індивідуальному порядку вирішувати це питання. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Враховуючи те, що економічна ситуація дуже складна для більшості суб’єктів господарювання в Україні, варто було б, як мінімум, пом’якшити (заборону НБУ на реструктуризацію валютних кредитів – ред.). Тому що, якщо, наприклад, клієнт домовляється з банком і банк готовий іти на зустріч клієнту, наприклад, постійному клієнту, чи такому з яким довго працює, і хороша кредитна історія, то чому б не дозволити це зробити аби хоча б трохи полегшити фінансове становище суб’єкта господарювання,
За його словами, поки діє заборона НБУ на реструктуризацію валютних кредитів жоден банк її не порушуватиме, адже може потрапити під санкції регулятора.
Заборона НБУ на реструктуризацію валютних кредитів: як це впливає на підприємців17.07.24, 10:19
Додамо
Український бізнес з початку повномасштабного вторгнення продемонстрував стійкість і готовність швидко підлаштовувати роботу під поточні виклики.
У випадку з забороною конвертувати валютні кредити у гривню український бізнес нерідко вдається до непопулярних кроків, щоб лишитися на плаву та не втратити все.
Одними з представників українського бізнесу, що мають валютний кредит, який тягнеться ще з 2006 року, є власники столичного ТРЦ "Гулівер". До речі, на момент отримання кредиту компанія, що отримала позику, мала інших власників. Кризи 2008 та 2014 років завдали непоправного удару бізнесу, що кредитувався у валюті. Це призвело до того, що теперішні власники "Гуліверу" були змушені піти у 2020 році на реструктуризацію боргу. Однак, конвертувати кредит в гривні тоді не вдалося.