"Ми запровадимо довгострокові кредити рефінансування на термін до п’яти років. Вони будуть надаватися під плаваючу ставку і під ту ж заставу, що і тендерні кредити. Зараз ми завершуємо технічну підготовку до впровадження цього інструменту і плануємо провести перший аукціон із надання довгострокового рефінансування вже у першій половині травня", — розповів він.
Смолій підкреслив, що цей інструмент стане додатковою гарантією достатньої ліквідності у банківській системі у разі погіршення настроїв учасників фінансового ринку через поширення коронавірусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз щодо подальшого рівня інфляції в Україні.
Так, НБУ розраховує, що банки використовуватимуть рефінансування для підтримку економіки через більш активне кредитування проектів, які потребують довгострокового фінансування, зокрема інфраструктурних.
Нацбанк планує з наступного тижня збільшити термін надання рефінансування на щотижневих тендерах з 30 до 90 днів.
"Також ми маємо намір розширити перелік прийнятної застави для залучення банками коштів за стандартними інструментами підтримання ліквідності. Ми розглядаємо можливість включити до заставного пулу корпоративні облігації, випущені під державні гарантії, а також муніципальні облігації. Ми завершуємо роботу над інструментом процентного свопа, який банки зможуть використовувати для мінімізації процентного ризику. Ми очікуємо, що він стане доступним у другому кварталі", — заявив Смолій.
Нагадаємо, що за ініціативи Президента Зеленського уряд та Національний банк України напрацювали дві програми кредитної підтримки малого бізнесу в умовах пандемії коронавірусу.