Деталі
У червні місячний тариф на газ становить 11,94 гривень за кубометр, а у липні зросте до 13,13 гривень.
Відзначимо, що річний тариф залишається без змін - 7,96 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз ексміністра соціальної політики: комунальні тарифи будуть зростати щорічно на мінімум 25-30%
Раніше
Кабінет міністрів України не буде продовжувати дію положення про покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на ринку газу щодо постачання блакитного палива для підприємств теплокомуненерго.
Доповнення
У квітні уряд продовжив дію ПСО до 20 травня 2021 року.
Нафтогаз до цього зазначав, що до 1 травня 2021 року постачає природний газ для виробників тепла, які підпадають під дію ПСО на ринку газу, затвердженого постановою Кабміну від 19 жовтня 2018 року № 867 (із змінами та доповненнями), та уклали відповідні договори постачання природного газу. Механізм покликаний здешевити газ для потреб населення.
Відмова від ПСО з запровадженням ринку газу була одним з зобов’язань України у межах меморандуму з МВФ за 18-місячною програмою співпраці на 5 млрд дол. Однак, з початку цього року вибухнула тарифна криза і уряд вирішив “тимчасово” відмовитися від ринкових підходів і повернутися до регулювання ціни.
Тарифна криза
З 1 січня 2021 року в Україні значно зросли тарифи на комуналку, при чому — як за світло, так і за газ. Це обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.
“Газове питання” по суті почали вирішувати 18 січня. Тоді Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що мало знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діяла з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року. Також обмежили й ціну на розподіл (доставку) газу — на рівні 1,79 грн за куб для 14 газзбутів.
Наразі Україна повинна була повернутися до ринкового підходу у формуванні цін на газ, з 1 травня встановлено річний тариф на газ.