Також, за даними служби, на колодязній воді працює 1 тис. 498 українських садочків та 12 вищих навчальних закладів І-ІІ ступеня акредитації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо столичні школи, які не готові до початку навчального року
Загалом, під час підготовки до початку нового 2019-2020 навчального року контролери провели 16 тис. 340 обстежень закладів освіти з питань дотримання вимог санітарного законодавства.
"За результатами проведених перевірок порушення вимог санітарного законодавства встановлено у 6248 закладів освіти, що склало 38% (майже у кожному третьому закладі, що на рівні минулого року (32%)", - розповіли у службі.
Так, не відповідають санітарногігієнічним вимогам за станом матеріально-технічної бази - 138 дошкільних навчальних закладів, 280 закладів загальної середньої освіти та 5 вищих навчальних закладів І-ІІ ступеня акредитації.
"Найвищий відсоток порушень виявлено у Житомирській – 86%, Запорізькій – 84%, Київській – 94%, Кіровоградській - 69% та Херсонській - 57% областях", - розповіли у службі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчуванням дітей у столичних школах задоволена лише третина батьків
Сьогодні під наглядом Держпродспоживслужби знаходиться 12 тис. 167 дошкільних навчальних закладів, 15 тис. 831 закладів загальної середньої освіти та 1 тис. 246 вищих навчальних закладів І-ІІ ступеня акредитації.
Як писав УНН, за останні чотири роки кількість отруєнь українських школярів зросла у 17 разів.
При цьому, за словами політика Сергія Тригубенка, перевірки Держпродспоживслужби не убезпечують дітей від отруєнь.