В Україні з початку цього року правоохоронці вилучили нелегальних тютюнових виробів та обладнання для їх виробництва майже на мільярд гривень. Про це повідомляє Бюро економічної безпеки, пише УНН.
Деталі
Зокрема, мова йде про більш ніж п’ять мільйонів пачок цигарок та 15 промислових ліній для виробництва тютюнових виробів.
"За результатами проведених обшуків та оглядів детективи БЕБ вилучили з незаконного обігу понад 5,1 млн пачок сигарет, 309 тис. штук електронних сигарет, майже 300 тис. кг тютюну, 15 промислових виробничих ліній. Загальна орієнтовна вартість вилученого становить майже 950 млн грн", - йдеться у повідомленні Бюро економічної безпеки.
У БЕБ додали, що з початку 2024 року детективи Бюро економічної безпеки розпочали досудове розслідування у 514 кримінальних провадженнях у сфері незаконного обігу підакцизних товарів, з них 351 справа стосувалася тютюнових виробів.
Додатково
Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін в ексклюзивному інтерв’ю УНН розповів, що у зменшенні кількості підробок тютюнової продукції має бути спільна зацікавленість держави та легальних виробників. При цьому має бути чітке розуміння того, що лише беззаперечні докази судових експертів дають можливість притягнути зловмисників до відповідальності. Отже, боротьба із тіньовим ринком тютюну є спільним та комплексним завданням.
"Саме експертиза є доказом у суді, тому це спільне завдання, як експертних установ, так і правоохоронних органів, усіх залучених державних відомств. Звісно, процеси дуже складні, далеко не всі виробники відкриті до співпраці, є й інші труднощі. В Україні є основні гравці – виробники тютюнової продукції – це великі компанії, які зацікавлені в тому, щоб і держава, і вони самі не зазнавали збитків від підробок. Адже, якщо буде менше підробок – виробник продасть більше своєї легальної продукції, отримає більший прибуток і, відповідно, більше податків надійде в державний бюджет. Вони готові надавати всі зразки, відкриті дані, всіляко співпрацювати. Однак є випадки, де все навпаки, й логічно припустити, що у тих випадках дуже багато ризиків, ідеться про дуже масштабні збитки для держави, які вимірюються величезними сумами", - зазначив Рувін.