Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба доручив вжити заходів щодо чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг із наближенням до вступу в дію закону щодо посилення мобілізації та після набрання ним чинності. Про це Дмитро Кулеба написав в мережі X, передає УНН.
Деталі
Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення
Він розповів як наразі все виглядає. Чоловік призовного віку виїхав за кордон, "показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна", - наголосив міністр.
Крім того, Кулеба зауважив, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. "Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює", - наголосив міністр.
Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно
Також розповів, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" та після набрання ним чинності.
Контекст
Раніше ЗМІ, посилаючись на лист з підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, писали, що починаючи з 23 квітня чоловікам призовного віку буде припинено надання послуг у консульствах України. Буде можливо лише оформити документи для повернення в Україну.