Так, по-перше, на вказаних підприємствах запроваджена програма, яка заснована на принципах системи НАССР.
По-друге, м'ясо птиці на підприємствах виготовляється відповідно до спеціальних гігієнічних правил та маркується ідентифікаційним знаком.
Крім того, вироблена на підприємствах продукція має бути визнаною придатною для споживання людиною внаслідок проведення перед- та післязабійного огляду.
Продукція експортерів української курятини в ЄС повністю відповідає чинним вимогам щодо мікробіологічних критеріїв для харчових продуктів.
Дозволене до експорту у ЄС м'ясо птиці має бути отриманим від птиці, яка:
- походить з територій, вільних від високо патогенного грипу птиці;
- не була вакцинована проти грипу птиці;
- походить з господарств, на які не були накладені жодні обмеження щодо хвороб тварин;
- не була забита за схемою здоров'я тварин у разі контролю чи знищення будь-якої хвороби птиці;
- протягом транспортування до забійного пункту не контактувала з птицею, інфікованою високо патогенним пташиним грипом чи хворобою Ньюкасла;
- не контрактувала під час забою, обробки, зберігання та транспортування з птицею чи м'ясом, що мають нижчий статус здоров'я;
- з якою перед та під час забою на бійні поводилися так, як того вимагає законодавство ЄС.
Якщо усіх цих критеріїв виробник дотримується, він може претендувати на право поставляти свою продукцію в країни ЄС. Втім, на сьогодні, як було вже зазначено, контроль ЄС пройшли лише два виробники.
Абсолютним лідером з експорту української курятини, як повідомляв УНН, є "Миронівський хлібопродукт". Його доля в загальному експорті - 88%.