Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко і додав, що до документу не включили норму про ротації, а питання демобілізації прибрали, передає УНН.
Нардеп також оприлюднив основні положення:
Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю.
Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.
Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.
Всім військовослужбовцям хочуть виплачувати щомісячну винагороду за особливості проходження служби у розмірі 10 тисяч гривень.
70 тисяч гривень щомісячних виплат тим, хто бере участь у бойових діях "на нулі-нулі", і виконує завдання з контрнаступу, контратаки аж до ротного опорного пункту включно, а також на території противника.
Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК.
Гончаренко повідомив, що закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи.
"Нагадаю, що цей законопроєкт розглядався в Комітеті два місяці!! Для того, щоб взагалі прибрати ключові норми, зокрема, і демобілізацію. Також в законопроєкт не включили норму про ротації", - резюмував Гончаренко.
Раніше
Як повідомляв УНН, положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців планують виключити з урядового законопроєкту про мобілізацію.
Співрозмовник УНН повідомив, що положення про демобілізацію військовослужбовців планують прибрати. Ініціювали виключення Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, міністр оборони Рустем Умєров та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.