Відбулась зустріч Консультативної групи з питань найтяжчих міжнародних злочинів (ACA) за участю генерального прокурора Андрія Костіна. Про перебіг засідання звітує пресслужба Офісу Генпрокурора, передає УНН.
АСА надає дуже цінну підтримку Офісу Генпрокурора в контексті розслідування воєнних злочинів росії та притягнення винних до відповідальності. Зокрема, в межах технічної та експертної допомоги проводяться тренінги для прокурорів та слідчих, а також надаються відповідні юридичні консультації на центральному та регіональному рівнях,
Деталі
На координаційній зустрічі разом з головним координатором ACA, третім послом з особливих доручень США Клінтом Вільямсоном, координаторами кластерів та експертами говорили про подальші кроки для досягнення спільних цілей – відновлення справедливості для постраждалих та притягнення до відповідальності винних у скоєнні злочинів.
Робота ACA поділена на 18 кластерів, серед яких 9 тематичних (зокрема щодо злочину агресії, геноциду, воєнних злочинів проти довкілля, незаконного переміщення дітей), а також 9 регіональних, які надають необхідну підтримку Департаментам з розслідування воєнних злочинів у регіональних прокуратурах. За даними Офісу Генпрокурора на сьогоднішній день проведено вже 19 зустрічей робочих груп в межах кластерів.
Костін зазначив, що основним пріорітетом нині є посилення роботи задля підготовки кримінальних проваджень проти вищого військово-політичного керівництва рф.
Ми досягли значного прогресу, та чимало роботи ще попереду. Особливо це стосується питання притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва рф. Нашим пріоритетом є посилення спільної роботи, аби якісно підготувати кримінальні провадження,