“Я не виключаю, що винесення звіту про ТСК пов’язана із ситуацією навколо Суркісів і „Привату“, технологія переключення уваги. Але справа дуже резонансна — ми маємо рішення ВСУ, який каже, що гроші (на вимогу офшорів родини Суркісів) не будуть перераховуватися до моменту розгляду справи в апеляції. А тому: в даному випадку, намагання переключити увагу, якщо це є, навряд чи спрацює”, — сказав депутат.
Взагалі те, що Суркіси десь якось “фігурують” поряд з цією футбольною ТСК — це автоматично ставить під сумнів неупередженість роботи комісії, каже Юрчишин.
Політик також не виключив, що мотиви Суркісів у питанні футбольної ТСК можуть полягати у спробах посилити свій вплив на Українську асоціацію футболу.
“Цілком можливо, як я казав, що за вплив на УАФ змагаються фінансово-промислові групи, зокрема, і група Суркіса, яка справді зацікавлена у певному посиленні впливу на футбольну асоціацію”, — сказав він і додав, що за великим рахунком, якщо вже і розслідувати якісь футбольні справи, то варто “дати повну оцінку зокрема, і ролі Суркісів у футбольній корупції в країні”.
“А інформації про це є багато”, — зауважив Юрчишин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна Суркіса про УАФ є очевидною, — експерт
Так чи інакше, про яку б ТСК не йшлося, важливо, щоб вона у підсумку видавала не припущення, а точні результати, каже депутат.
“Я особисто (якщо поставлять постанову про продовження роботи футбольної ТСК) буду спиратися на ту інформацію, яку ця Комісія зібрала і на те, чи ТСК виконує свою функції по факту. Бо зрозуміло, що УАФ достатньо конкурентне середовище, вплив на неї намагаються здійснити різні фінансово-промислові групи, а тому важливо, щоб парламент не виконав тут роль посилення однієї із них, а чітко розклав інформацію”, — додав політик.
Нагадаємо, що футбольна ТСК (вивчала питання будівництва міні-майданчиків у Києві протягом 2017-2018 рр) пропрацювала півроку, і термін її повноважень сплив 15 травня.
Фінального звіту комісія не представила, вказавши, що окремі дані так і не були перевірені чи підтверджені. Також у постанові ТСК пропонувалося продовжити роботу Комісії ще на півроку. Але починаючи з 15 травня, проміжний звіт Комісії заслуханий в парламенті не був, тож і продовження роботи ТСК — не розглядалося.
З плином 4 місяців питання “футбольної” ТСК знову з’явилося у попередньому плані розгляду законопроектів і постанов ВР. Чи буде воно включене до порядку денного — наразі не відомо. Та навіть якщо і так, то працювати понад 2 місяці Комісія не матиме права.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ опублікували смс-листування Суркіса про ТСК: “Браво. Працюємо далі”
Історія створення “футбольної” ТСК та подальша її робота видалися досить скандальними. ЗМІ називали замовником роботи Комісії Григорія Суркіса, той спростовував, хоча саме його соратники по партії, а власне, Григорій Мамка лобіювали продовження повноважень ТСК.
На фоні публічного резонансу і підозрілого смс-листування самого Суркіса з приводу ТСК, постанову про Комісію щонайменше тричі знімали з порядку денного. Неофіційно депутати кажуть, що “знімали, бо не було голосів на підтримку рішення продовжити її роботу”.
Тим часом, низка політиків пояснили, чому не будуть голосувати за постанову про ТСК. Мотивували, зокрема, не лише таким собі “замовним шлейфом”, але й тим, що Комісія не представила остаточного звіту.
Нагадаємо, раніше на “футбольну” ТСК відреагували навіть Шевченко, Блохін та Бєланов. Легенди українського футболу закликали і Разумкова і ВРУ в цілому не політизувати футбол, і не дозволяти перетворювати Комісію в інструмент маніпуляцій і тиску на УАФ.