Опитування проводилося з 22 по 25 листопада серед дорослої частини населення України (від 18 років і старше). Всього було опитано 1500 респондентів.
Похибка вибірки з вірогідністю 0,95 не перевищує 3%.
“До Володимиру Зеленському позитивно ставляться в кінці листопада 52% опитаних, негативно — 19%”, — говориться в повідомленні.
Відзначається, що протягом осені частка тих, хто відноситься до Зеленського позитивно, зменшувалася: 73% у вересні, 66% — в жовтні, 64% на початку листопада, 52% — в кінці листопада.
Частка тих, хто відноситься до Зеленського негативно, протягом осені росла: 7% у вересні, 9% — в жовтні, 12% — на початку листопада, 19% — в кінці листопада.
За словами депутата від “Слуги народу” Макса Бужанського, рейтинг Зеленського падає, в тому числі, через заявлений “тотальний розпродаж” державного майна.
Нагадаємо, влада анонсувала розпродаж державних підприємств. Продавати, зокрема, мають намір державні банки — “Ощадбанк”, “Укрексімбанк”, “Укргазбанк” і “ПриватБанк”. Також, пустить з молотка запланували частки “Укрзалізниці”, “Укрпошти” та державне підприємство “Укрспирт”. Законопроект про приватизацію спиртового підприємства зареєстрував у ВР Президент Володимир Зеленський.
Експерти галузі розкритикували документ. За їх словами, ініціатива лобіює інтереси горілчаних компаній, в тому числі іноземних, і “вбиває” ДП “Укрспирт”.
Незважаючи на відсутність економічних розрахунків, двох висновків комітетів, зокрема бюджетного, і зауваження Головного науково-експертного управління ВР, Комітет ВР з питань розвитку економіки (головний) все одно виніс законопроект в зал для голосування, де його прийняли в першому читанні.
Через таку ситуацію профспілка ДП “Укрспирт” анонсувала страйки і вимагає зустрічі з Президентом, щоб запропонувати йому шляхи прибуткової приватизації підприємства і зваженої демонополізації галузі з найменшими ризиками для економіки і суспільства, яке може стати споживачем неякісної, безконтрольно імпортованої і контрабандної спиртової продукції. В ОП з діалогом з працівниками спиртових підприємств поки не поспішають.
“Слуги народу” в парламенті, в свою чергу, все ж пообіцяли істотно доопрацювати президентську законодавчу ініціативу (№ 2300) до другого читання. Також в профільному економічному Комітет ВР пообіцяли зустрітися і з профспілками “Укрспирт”. Однак, коли саме може відбутися така зустріч поки не повідомили.