Частини Великого Бар'єрного рифу зазнали найвищої смертності коралів за всю історію спостережень. Про це йдеться у дослідженні, проведеному австралійськими вченими, пише УНН з посиланням на CBS News.
Деталі
Австралійський інститут морських наук повідомив, що дослідження 12 рифів виявили до 72% загиблих коралів через.
На одній північній ділянці рифу загинуло близько третини твердих коралів, що є "найбільшим щорічним зниженням" за 39 років урядового моніторингу.
Великий Бар'єрний риф, який часто називають найбільшою живою структурою в світі, - це майже 2 тис. кілометрів тропічних коралів, що містять приголомшливе біорізноманіття. Але останнім часом корали вицвітають, отримуючи хворобливий відтінок білого кольору.
Знебарвлення відбувається, коли температура води підвищується, і корали, щоб вижити, виганяють мікроскопічні водорості, відомі як зооксантелли.
Якщо високі температури зберігатимуться, корал може врешті-решт побіліти і загинути.
Цього року вже було підтверджено, що це вже п'яте масове знебарвлення коралів на рифі за останні вісім років.
Але останнє дослідження також виявило, що найбільше гине швидкорослий вид коралів, відомий як акропора. Цей корал швидко росте, але й одним з перших знебарвлюється.
Провідний дослідник Майк Емслі розповів громадському мовнику ABC, що минуле літо було "однією з найсуворіших подій" на Великому Бар'єрному рифі, коли рівень теплового стресу перевищив всі інші показники.
Керівник відділу океанів Всесвітнього фонду дикої природи в Австралії Річард Лек сказав, що Великий Бар'єрний риф може відновитися, але є межі його стійкості.
Він не може постійно зазнавати таких ударів. Ми швидко наближаємося до переломного моменту
Лек додав, що досліджувана територія була "відносно невеликою", і висловив побоювання, що коли наступного року буде опублікований повний звіт, "спостерігатиметься аналогічний рівень смертності".
Він сказав, що результати дослідження підтверджують необхідність того, щоб Австралія взяла на себе зобов'язання скоротити викиди щонайменше на 90% від рівня 2005 року до 2035 року і відмовитися від викопного палива.
Нагадаємо
Науковці давно визначили, що глобальне потепління негативно впливає на коралові рифи, а нещодавні дослідження показали, що зміни клімату завдадуть океану великої шкоди, яка спричинить наслідки для природи та людства.