Санкції продовжать порушувати як попит, так і пропозицію російського експорту озброєнь, а також суттєво ускладнювати механізми платежів до росії. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії, пише УНН.
Деталі
Як зазначається у зведенні, дослідження Інституту економік, що розвиваються, Банку Фінляндії показує, що треті країни стягують надбавку до ціни понад 60% за експорт деяких підсанкційних товарів на територію росії.
За даними британської розвідки, хоча рф збільшила виробництво ключових боєприпасів, які найчастіше використовуються в Україні, таких як артилерійські снаряди, санкції, швидше за все, вплинуть на більш досконалі та складні системи озброєнь росії. Ці системи у виробництві та розробці майже напевно все більше покладаються на іноземні компоненти та технології.
Крім того, санкції продовжать порушувати як попит, так і пропозицію російського експорту озброєнь, а також суттєво ускладнювати механізми платежів до росії. Це майже напевно сприяло значному скороченню російського експорту зброї й збільшенню затримок постачання, у тому числі деяким з найважливіших клієнтів зброї, що залишилися,
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу, частка росії у світовій торгівлі зброєю впала до 11% у період з 2019 до 2023 року порівняно з 21% у період з 2014 по 2018 рік.
Нагадаємо
Британська розвідка проаналізувала здатність рф сформувати й оснастити дві нові армії, що складатимуться з 14 дивізій і 16 бригад, про які оголосив міністр оборони росії сергій шойгу, але сумнівається в їхній ефективності через обмежену підготовку, застаріле обладнання та інфраструктурні проблеми.