Цитата
На відповідне запитання журналіста Грозєв відповів: “Ми цим займаємося”.
Деталі
За його словами, команда Bellingcat “не дуже велика”, тому вони можуть “працювати послідовно, а не одночасно по всіх (випадках)”.
“Тому по кожному (випадку), в яких у нас є впевненість, ми повинні зібрати переконливі докази і публікувати це. Навіть за тими (замахами), які трапилися в Москві, можна довести з високим ступенем ймовірності, що ця група (з ФСБ РФ) мала причетність до вбивства. На основі того, що ця група стежила за ними при кожній (поїздці) або великій кількості поїздок по країні. Якщо за цими двома (співробітникам РУСАДА) таке стеження є, то ми зможемо це опублікувати”, — розповів Грозєв.
Що передувало
На початку 2016 року, 3 лютого і 14 лютого, з різницею в 10 днів, у Росії померли колишній голова виконавчого комітету РУСАДА В’ячеслав Синьов і колишній виконавчий директор агентства Микита Камаєв.
У листопаді 2015 року ексголова Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) опублікував результати розслідування, в якому йшлося про те, що в Росії існує державна підтримка допінгу. Тоді ж, у листопаді 2015 року, Всесвітнє антидопінгове агентство позбавило російське антидопінгове агентство (РУСАДА) акредитації у зв’язку з опублікованими викриттями.
Через місяць керівництво РУСАДА пішло у відставку, а директор Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков був відсторонений від роботи і в січня 2016 року залишив Росію.
У вересні 2017 року Родченков в інтерв’ю газеті New York Times розповів, що приводом для його від’їзду стало попередження, отримане від знайомого в російському уряді, про нібито підготовку “самогубства” Родченкова.
27 січня група розслідувачів Bellingcat спільно з виданням Insider за участю Der Spiegel оприлюднила розслідування про три завершених убивства, до яких можуть бути причетні співробітники ФСБ Росії, запідозрені в отруєнні опозиціонера Олексія Навального.
У розслідуванні під назвою “Журналіст, активіст, „патріот“ — кого вбивали отруйники з НДІ-2 ФСБ” ідеться про смерті журналіста з міста Нальчик Тимура Куашева, активіста з Дагестану Руслана Магомедраїмова та лояльного до російської влади політика Микити Ісаєва.