Деталі
Серед кандидатів від Байдена Кен Салазар на посаду посла в Мексиці, Чеслі "Саллі" Салленбергер, III, на посаду представника США в Раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Томас Р. Нідес на посаду посла в Ізраїлі, Джуліанна Сміт - постійний представник США в НАТО, доктор Синтія Енн Теллес - посол в Коста-Ріці, Джулі Чунг - посол в Демократичній Соціалістичній Республіці Шрі-Ланка, Шарон Кромер - посол США в Республіці Гамбія, Трой Даміан Фітрелл - на посаду посла в Гвінейській Республіці та Марк Остфілд - на посаду посла в Республіці Парагвай.
Джерело, знайоме з номінаціями, підкреслило різноманітність номінантів після обіцянки Байдена створити адміністрацію, "схожу на Америку".
Своєю чергою, Politico пише, що у списку кандидатів - п'ять політичних фігур і чотири кар'єрних державних чиновники. Деякі очікували, що Байден опублікує список минулого місяця, але перевірка й інші проблеми затримали оголошення, яке відбулося, коли Байден перебуває в Європі, зустрічається з союзниками і готується до зустрічі на найвищому рівні з російським лідером Володимиром Путіним.
У той час як деякі з політичних фігур, такі як Нідес, керуючий банком і колишній заступник держсекретаря, і Теллес, професор кафедри психіатрії Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, збирали кошти на кампанію Байдена, Білий дім підкреслив, що всі вони мають високу кваліфікацію для призначення послами.
Також зокрема номінант на посаду посла при НАТО Джуліанна Сміт - давній радник Байдена з питань зовнішньої політики, а пілот Салленбергер, який буде призначений представником США в Раді Міжнародної організації цивільної авіації, відомий своїм вчинком в 2009 році, який отримав назву "Чудо на Гудзоні", коли він посадив пошкоджений літак в річці Гудзон, про що навіть зняли кіно.
Білий дім відкинув критику щодо того, що Байден спізнюється з призначенням послів. На сьогодні було оголошено лише 19 кандидатів Байдена на посади послів.
Доповнення
Посада глави диппредставництва США в українській столиці залишається вакантною з травня 2019 року, коли попередній посол Марі Йованович була відкликана до Вашингтона. Йованович отримала призначення в Україні в 2016 році ще за президента-демократа Барака Обами, а в травні 2019 року покинула свою посаду на особисту вимогу Трампа, який звинуватив її в нелояльності.
На зустрічі за участю голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном у травні було озвучено звернення з проханням призначити спецпредставника по Україні - Крістіну Квін послом на постійній основі, що викликало неоднозначну реакцію.