Деталі
Резолюцію підписали як демократи, так і республіканці, серед яких — конгресмени Майкл Мак-Кол і Грегорі Мікс.
Автори резолюції закликають МОК “перенести зимові Ігри 2022 року, якщо китайський уряд не припинить свої злочини проти уйгурського народу”.
“Геноцид уйгурів та інших етнічних і релігійних меншин — це перевірка на моральність в наш час. Надаючи Комуністичній партії Китаю можливість приховати свої злодіяння і поліпшити свій імідж на світовій арені, МОК порушує свої власні принципи і порочить свій власний бренд”, — заявив Маккол.
Контекст
Розмови про бойкот або перенесення Ігор-2022 стали вкрай активними останнім часом. У квітні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що поки рано говорити про позицію Вашингтона щодо зимових Олімпійських ігор в Китаї, однак на їхньому бойкоті американська адміністрація зараз “не зосереджена”.
Із закликами бойкотувати Олімпіаду, яку в наступному році повинен прийняти Китай, раніше виступали політики з Канади, Норвегії та США, а також представники майже 200 правозахисних організацій з різних країн. Приводом стали масові репресії в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР.
6 квітня на брифінгу керівник пресслужби Держдепартаменту США Нед Прайс повідомив, що Сполучені Штати мають намір обговорювати зі своїми зарубіжними союзниками і партнерами ідею можливого бойкоту майбутніх Ігор у Китаї. При цьому через декілька годин він написав у Twitter, що країна ще не прийняла ніякого рішення щодо свого підходу до майбутньої Олімпіади. У свою чергу офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзян на брифінгу в середу, 7 квітня, застеріг Сполучені Штати від політизації спорту, зокрема, Ігор 2022 року.
Прес-секретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі раніше заявила, що американська адміністрація не обговорює з союзниками і партнерами за кордоном можливість організації спільного бойкоту Олімпіади. Олімпійський комітет США двічі за останні тижні виступив фактично проти потенційного бойкоту Ігор.
XXIV зимова Олімпіада пройде в Пекіні з 4 по 20 лютого 2022 року. Столиця КНР була обрана місцем її проведення на сесії Міжнародного олімпійського комітету в Куала-Лумпурі 31 липня 2015 року.
Китай проводить репресивну політику щодо мусульман, які проживають в СУАР, зокрема уйгурів. Влада країни примусово відправляє їх на перенавчання і роботу на виробництвах, пояснюючи це тим, що іслам — чужорідна релігія, нав’язана ззовні. Представники західних держав засуджують це. За даними ЗМІ та правозахисних організацій, підневільна праця уйгурів використовувалася при виробництві одягу від Adidas, Lacoste, H&M, Calvin Klein і інших світових компаній.