ukenru
8-kvitnia-den-karlykovoho-behemota-mizhnarodnyi-den-buddyzmu

8 квітня: День карликового бегемота, Міжнародний день буддизму

 • 28962 переглядiв

Сьогодні, восьмого квітня, зоозахисники та любителі дикої природи можуть долучитися до різноманітних заходів з нагоди Дня карликового бегемота. Ареалом проживання карликових бегемотів є ліса та болота Західної Африки. Вперше ці тварини були описані у 1849 році. За різними оцінками, нині у світі нараховується всього лише близько двох тисяч особин карликових бегемотів.

Сьогодні, восьмого квітня, зоозахисники та любителі дикої природи можуть долучитися до різноманітних заходів з нагоди Дня карликового бегемота, пише УНН.

Ареалом проживання карликових бегемотів є ліса та болота Західної Африки. Вперше ці тварини були описані у 1849 році британським вченим Семом Мортоном. Вони важать у десять разів менше ніж звичайні бегемоти.

Карликові бегемоти — поодинокі тварини, за винятком періоду спарювання. Самки кожні два роки народжують одне дитинча.

Через нещадне браконьєрство карликові бегемоти опинилися на межі тотального вимирання. За різними оцінками, нині у світі нараховується всього лише близько двох тисяч особин карликових бегемотів. Більшість із них утримують в неволі виключно заради збереження популяції.

Восьмого квітня можна долучитися до Міжнародного дня буддизму. Подія встановлена на честь засновника цієї релігійної течії Будди Ш’якамуні, який, як вважається, нароився саме восьмого квітня.

Буддизм – це релігійно-філософське вчення, яке допомагає духовно пробудитись. З’явилось воно в Давній Індії, близько 6 століття до нашої ери. Буддизм часто називають "атеїстичною" релігією: хоча він має релігійні ознаки, все ж таки в буддизмі не існує Творця.

Буддизм є однією зі світових релігій. Його сповідують більше 500 мільйонів  мешканців нашої планети.

Також сьогодні відзначається Міжнародний день ромів. Подія була започаткована у 1990 році з нагоди того, шо саме восьмого квітня 1971 року у Лондоні був створений міжнародний союз ромів.

Роми, як етнос, сформувалися у Стародавній Персії.

Нині у світі нараховується близько 18 мільйонів ромів.

Люди, які полюбляють гармонію в усьому, восьмого квітня можуть відзначити міжнародний день феншуй.

Феншуй - це наука заснована на філософській течії "даосизм", яка вчить жити в гармонії з чакрою природи, яка розходиться по тілу спеціальними каналами. Таких каналів є дев'ять, їх ще називають "воротами чакри". Є декілька типів чакри з яких кожна людина може поєднувати в своєму тілі тільки два. Лише обрані можуть вміщати в собі всі види чакри, що робить їх невразливими.

Феншуй намагається використовувати позитивну енергію природи та нейтралізовувати негативну, щоб покращити здоров'я, благополуччя людини та взаємини з оточуючими.

В сучасному розумінні феншуй – це складна система позиціонування будівель та предметів всередині них таким чином, щоб узгодити їх положення з духовними силами для отримання здоров’я та щастя.

Ще одне сьогоднішнє пов’язане з гармонією душі та тіла – Міжнародний день конкурсів краси.

Щодо того, де і коли відбувся перший конкурс краси, існують деякі розбіжності. Згідно з основною версією, перший конкурс краси відбувся у вересні 1888 року в бельгійському містечку Спа. Переможницею стала 18-річна Берта Сокер, яка у якості призу отримала п’ять тисяч бельгійських франків.

За церковним календарем сьогодні День пам’яті святих апостолів від 70-ти Іродіона, Єрма, Руфа, Агава, Асинкрита та Флегонта.

Усі вони мандрували світом та проповідували вчення Господнє, мали дар зцілення та пророцтва.

Іменини восьмого квітня святкують Родіон, Яків, Євгеній, Ярема, Юлія.