WSJ: Китай та росія намагаються використати протистояння Ізраїлю та ХАМАС

WSJ: Китай та росія намагаються використати протистояння Ізраїлю та ХАМАС

Київ  •  УНН

 • 38882 перегляди

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Війна між Ізраїлем та ХАМАС дає головним геополітичним суперникам США Китаю та росії можливість заручитися підтримкою в усьому світі, дозволяючи двом країнам викликати хвилю симпатії до палестинців і позиціонувати себе як борців за гуманітарні цінності і мир. Про це пише 8 листопада The Wall Street Journal, передає УНН.

Деталі

росія та Китай, як вказано, відмовилися критикувати ХАМАС за атаку на південь Ізраїлю 7 жовтня, а також дистанціювались від Ізраїлю, нагадує Wall Street Journal. "Дистанціювавшись від Ізраїлю, росія та Китай з тих пір зосередилися на тому, щоб представити війну як частину глобальної боротьби за владу проти США, причому Ізраїль зведений лише до регіонального пішака Вашингтона", - пише видання.

Якщо риторика Китаю була більш стриманою, бо Сі Цзіньпін уникав публічних коментарів щодо Близького Сходу після початку палестино-ізраїльської війни, то кремлівський очільник, чиї сили зрівняли з землею кілька українських міст, сказав у зверненні минулого тижня, що у нього "стискаються кулаки" і "виступають сльози на очах", коли він спостерігає за ізраїльськими бомбардуваннями Гази, пише видання.

Попри цю риторику, зазначає видання, росія та Китай наразі не мають можливостей або бажання активно втручатися в Близький Схід у той час, коли США повертаються до регіону, розгортаючи три авіаносні групи та значні авіаційні засоби та засоби ППО, щоб захистити своїх партнерів і союзників. Але дипломатична поза посилює м’яку силу КНР та рф в країнах, що розвиваються, де, як зауважує WSJ, існує обурення щодо багатьох жертв серед цивільного населення, спричинених ізраїльськими бомбардуваннями Гази.

Цитата

"Для Китаю підтримка палестинської справи сприятиме об’єднанню Китаю зі світом, що розвивається, на глобальному рівні. (...) Політика великих держав - ще один фактор. Китай відчуває політичну можливість, щоб стати на бік більшості країн світу, які виступають проти американської позиції", - пояснює в матеріалі газети, китайський експерт із зовнішньої політики Лі Мінцзян з Наньянського технологічного університету Сінгапуру.

"росія, піддана санкціям Заходу та глобальній критиці за вторгнення в Україну, ще більше прагне змінити наратив і подолати власну ізоляцію", - вказує видання. 

"Вибір політики, яка наближає росію до арабського світу, зрозумілий. Глобальний Південь сьогодні важливий для москви через ситуацію навколо України, - сказав Микола Кожанов, колишній російський дипломат у Тегерані, який нині є професором Катарського університету. - росія усвідомлює, що події в Газі відштовхують Глобальний Південь від Заходу, від Сполучених Штатів і можуть зробити його ставлення до москви більш привітним".

Також видання зауважує, що "для путіна, який раніше цінував нейтралітет Ізраїлю та відмову приєднатися до західних санкцій щодо України, нові заморозки з Ізраїлем можна пояснити частково зміною демографічної ситуації в росії". Як зауважується, приблизно чверть населення росії зараз вважається мусульманами, і ця частка продовжує зростати через високу народжуваність у мусульманських регіонах і масову міграцію з Центральної Азії.

Нагадаємо

8 листопада міністри закордонних справ G7 оприлюднили спільну заяву, у якій підкреслили свою підтримку гуманітарної допомоги у зонах конфлікту Ізраїлю та ХАМАС. Також дипломати зазначили необхідність звільнення заручників та руху для цивільного населення, але не закликали до припинення вогню.