Венеціанка не підтримує зміни до законопроекту про покарання за брехню в деклараціях, внесені нардепами
Київ • УНН
КИЇВ. 8 червня. УНН. Венеційска комісія не підтримує ухвалені Радою зміни до законопроекту про покарання за брехню в деклараціях. Про це заявив глава Венеційської комісії Джанні Букіккіо під час виступу на конференції “Демократія у дії”, що відбувається у Києві, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Венеційська комісія в останньому рішенні привітала повторне введення ув’язнення до двох років за найважчі випадки подання хибних відомостей до декларацій. Законопроект 4651 був прийнятий лише кілька днів тому. Проте зміни до законопроекту змінили позбавлення волі на обмеження волі, майно родичів держслужбовців були виключені з обов’язку декларування. Це — негативні поправки, які Венеційська комісія не підтримує. Тому я вдячний за намір Президента накласти вето на цей законопроект”, — заявив Букіккіо.
Деталі
Також глава Венеційської комісії у своєму виступі зазначив, що неконституційні дії проти державних установ, навіть якщо вони мають на меті викорінити основоположну проблему корупції, не можуть бути засобом врегулювання кризи.
Судові рішення мають виконуватись, незалежність суддів має бути належно захищена, судді мають бути підзвітні перед громадськістю згідно системи дисциплінарної та кримінальної відповідальності, вони повинні мати функціональний імунітет, але не мають бути підзвітні ні виконавчій, ні законодавчій гілці влади, зазначив очільник венеційки.
З його слів, піддаючи суддів під вплив законодавчої та виконавчої влади є хибним рішенням. Те саме стосується Конституційного суду: Конституційні суди і їхні рішення мають заслуговувати на повагу.
Що було раніше
Верховна Рада України минулого тижня ухвалила в цілому президентський закон № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Однак після цього Президент Володимир Зеленський ветуватиме закон.
“Я не допущу знищення чи послаблення електронного декларування чиновників. Підписання закону в проголосованому у Верховній Раді вигляді неможливе. Це не те, чого очікують українці, й не те, що їм обіцяв я, внісши цей законопроект на розгляд парламенту. Ми маємо встановити пропорційне та справедливе покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням”, — сказав Глава держави.