Іран відреагував на появу "секретного запису" у справі про катастрофу українського Boeing біля Тегерану
Київ • УНН
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Іранська сторона поставила під сумнів достовірність аудіозапису, на якому ймовірно глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф говорить про причини катастрофи українського літака під Тегераном. Про це заявив в середу офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде, пише УНН з посиланням на іранське агентство IRNA.
Деталі
“Твердження, зроблені у відповідній статті, невірні, і висловлювання, які приписуються Заріфу, суперечать його культурі (мови). Заяви про наявність подібного запису не відповідають дійсності”, — сказав він. Дипломат закликав Канаду “не посилювати подібними діями і чутками горе сімей загиблих”.
За його словами, “уряд Ірану залишається прихильним своїм міжнародним зобов’язанням і (реалізації) прав сімей, які втратили своїх близьких, переважна більшість яких є іранськими громадянами”. “Тегеран буде крок за кроком виконувати свої міжнародні зобов’язання відповідно до внутрішніх і світових норм”, — додав Хатібзаде.
Контекст
9 лютого телеканал CBC повідомив, що канадські органи безпеки вивчають аудіозапис, де, ймовірно, глава іранського МЗС обговорює з кимось можливість того, що знищення українського літака під Тегераном в січні 2020 року було навмисним актом. За даними його джерел, на записи Заріф каже, що вище керівництво ісламської республіки і генералітет через ряд причин ніколи не розкриють правду про цю трагедію, так як це може загрожувати безпеці країни.
Також стало відомо, що Україна буде координувати дослідження “секретного запису” про катастрофу українського літака.
Рейс PS752 Тегеран — Київ (літак Boeing 737-800) Міжнародних авіаліній України зазнав аварії незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 осіб: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, виною став людський фактор: літак пролітав поруч з військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”.