Опитування: Зеленський за місяць втратив ще 5% підтримки

Опитування: Зеленський за місяць втратив ще 5% підтримки

Київ  •  УНН

 • 18355 перегляди

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Згідно з опитуванням проведеним Київським міжнародним інститутом соціології з 27 січня по 1 лютого, найбільшу підтримку в Україні все ще має чинний Президент Володимир Зеленський, але його підтримка знизилася на майже 5% у порівнянні з груднем 2020 року. Про це повідомляє УНН з посиланням на оприлюднену сьогодні інформацію КМІС.

Цитата:

“Якби у президентських виборах брали участь ці кандидати (наведені в списку — ред.), тоді зараз найбільшу підтримку також отримав би В. Зеленський, але його підтримка знизилася порівняно з груднем 2020 року (його готові підтримати 22,1% серед респондентів, які визначилися зі своїм вибором, проти 27% у грудні 2020 року). Друге-третє місця, як і в грудні 2020, ділять П. Порошенко (13,7%) і Ю. Бойко (13,5%)”, - йдеться в повідомленні.

Деталі

За інформацією КМІС, різниця в підтримці між Юрієм Бойком та Петром Порошенком у межах похибки. У порівнянні з груднем 2020 року їхні рейтинги статистично значущо не змінилися (змінилися в межах похибки).

“Далі йдуть Ю. Тимошенко (11,2%; ріст з 7,5% у грудні 2020 року), В. Медведчук (7,9%), В. Гройсман (5,5%), О. Ляшко (4,8%), С. Притула (4,5%), Д. Разумков (4%). Інші кандидати мають нижчу підтримку”, - додали в КМІС.

В інституті відзначають, що якби найближчої неділі відбувалися вибори Президента України, 65% респондентів обов’язково взяли б участь у голосуванні, ще 10,2% не впевнені, але скоріше проголосували б на виборах.

Довідка

З 27 січня до 1 лютого 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ) опитано 1205 респондентів, що мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% — для показників, близьких до 50%, 2,5% — для показників, близьких до 25%, 1,9% — для показників, близьких до 12%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.

Для оцінки динаміки настроїв найбільш коректно отримані результати порівнювати з попереднім опитуванням КМІС, проведеним за аналогічною методологією у грудні 2020 року (Рівень довіри до політиків та електоральний рейтинг: грудень 2020). Обидва опитування проведені однаковим методом (особисті інтерв’ю з використанням планшетів), з однаковими підходами до формування та обсягом вибірки, за близькою анкетою, в т.ч. з практично ідентичними списками кандидатів на посаду президента і партій на виборах до Верховної Ради та з однаковим порядком запитань в анкеті. Однаковість методологій обох опитувань забезпечує максимально коректне порівняння.

Респондентам під час опитування ставилося запитання “Я буду по черзі зачитувати імена політиків в алфавітному порядку. А Ви кажіть, наскільки Ви довіряєте цьому політику: повністю довіряєте, скоріше довіряєте, скоріше не довіряєте, зовсім не довіряєте. Якщо ім’я політика Вам невідоме — скажіть про це”.

Доповнення

Українці все менше довіряють Володимиру Зеленському. Згідно з опитуванням проведеним Київським міжнародним інститутом соціології з 27 січня по 1 лютого, 59,6% громадян не довіряє нинішньому Главі держави, у той час, як довіряє лише 35,6%.