Наливайченко оприлюднив факти зловживань НКРЕКП
Київ • УНН
КИЇВ. 21 вересня. УНН. У голови НКРЕКП Валерія Тарасюка виявили сімейний енергетичний бізнес, яким за законом він не має права займатися. Про це повідомив народний депутат Валентин Наливайченко у Facebook, передає УНН.
Він зазначив, що такі дані - результат роботи тимчасової слідчої комісії парламенту із розслідування корупційних зловживань в енергетиці.
"До призначення членом НКРЕКП Валерій Тарасюк очолював компанію "Еф енд Ем Україна", яка мала ліцензію на комерційні операції з електроенергією, і володів 10% уставного капіталу. Через тиждень після призначення Тарасюк передав управління компанією своєму рідному брату Артему. З моменту переходу Тарасюка на державну службу у НКРЕКП, активність цієї сімейної компанії на енергоринку помітно зросла", - наголосив Наливайченко.
У рамках роботи тимчасової слідчої комісії виявлено, що:
▪️ з жовтня 2019 року по травень 2020 року компанія "Еф енд Ем Україна" стабільно оплачувала ДП "Оператор Ринку" щомісячні платежі за участь в організованих сегментах ринку електроенергії - "ринку на добу наперед" та "внутрішньодобовому ринку";
▪️ регулярна плата "Оператору Ринку" давала можливість компанії "Еф енд Ем Україна" купувати та продавати електроенергію у щоденному режимі;
▪️ перший платіж був здійснений 7 листопада 2019 року, буквально через три дні після того, як Валерій Тарасюк став головою Національного регулятора у сферах енергетики і комунальних послуг.
Наразі, за словами Наливайченко, тимчасова слідча комісія з’ясовує такі питання:
▪️ Хто був контрагентами компанії при торгівлі електроенергією?
▪️ Чи брала ця компанія участь у махінаціях з "торгівлею повітрям" і інших корупційних схемах на ринку електроенергії?
▪️ Чи мала компанія відношення до імпорту електроенергії із Росії?
За його словами, матеріали тимчасової слідчої комісії про зловживання керівництва НКРЕКП направляють до правоохоронних органів.
Нагадаємо, за дорученням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, роботу НКРЕКП та "Укренерго" віднині будуть контролювати спецкомісії.
Раніше питання до НКРЕКП мав Антимонопольний комітет, звинувачуючи регулятор у бездіяльності у сфері енергетики.