Україна в ОБСЄ ініціювала дискусію щодо російських ПВК
Київ • УНН
КИЇВ. 18 червня. УНН. Під головуванням України пройшло тематичне засідання Форуму безпекового співробітництва з проблематики участі приватних військових компаній у збройних конфліктах на теренах ОБСЄ та поза її межами, передає УНН із посиланням на повідомлення пресслужби МЗС України.
"Приватні військові компанії – один з "улюблених" дестабілізаційних засобів РФ", - зауважив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.
Повідомляється, що від України на засіданні виступили представники міністерства оборони та Служби безпеки. Вони привернули увагу держав-учасниць ОБСЄ до фактів порушення Росією міжнародного права, тимчасової окупації частини території України на Донбасі та Автономної Республіки Крим.
"Українська сторона наголосила, що Росія бере активну участь у збройному конфлікті на сході України не тільки як повноцінна його сторона, але шляхом підтримки транскордонної терористичної діяльності. Для цього Росія вербує, готує та перекидає на територію України найманців приватних військових/охоронних компаній, озброєного "російського козацтва" та інших російських воєнізованих структур", - зазначили у МЗС.
Повідомляється, що українські представники також викрили приховану практику використання Росією згаданих парамілітарних структур в інших регіонах світу.
Держави ОБСЄ підтримали позицію України та засудили цю загрозливу діяльність Росії. З огляду на зростаючу частку приватних військових та охоронних компаній у безпековому середовищі регіону ОБСЄ, було наголошено на важливості забезпечення належного рівня нагляду та контролю на національному та міжнародному рівнях за їхньою діяльністю.
Крім того зазначається, що учасники заходу вказали на необхідність продовження роботи над розробкою юридично-зобов’язуючої міжнародної регуляторної бази у сфері діяльності приватних військових компаній та підтримали відповідні зусилля в рамках ООН.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що на території Лівії можуть бути задіяні 800-1200 найманців із російської приватної військової компанії "Вагнер" для підтримки наступу Халіфи Хафтара.