У податковій розповіли особливості сплати податку за елітну нерухомість
Київ • УНН
КИЇВ. 25 травня. УНН. У Державній податковій службі розповіли, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті громадяни, котрі володіють квартирою, житлова площа яких перевищує 60 кв.м. і будинку, загальна площа яких перевищує 120 кв.м. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку в Facebook ДПС у місті Києві.
“Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті громадяни, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м. і будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв.м., різних типів об’єктів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 кв.м”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ставку податку для нерухомості визначають сільські, селищні чи міські ради або ради ОТГ, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м. бази оподаткування (пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України).
“Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25000 гривень за кожен об’єкт житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв.м. (для квартири) або 500 кв.м. (для будинку)”, — вказано у повідомленні.
Повідомляється, що згідно з вимогами Податкового кодексу України власники нерухомості — фізичні особи повинні сплатити податок протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.
“Звертаємо увагу, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою за своєю податковою адресою до органу ДПС для проведення звірки даних щодо об’єктів нерухомості, часток, права на користування пільгою, розміру ставки податку, нарахованої суми податку, розміру загальної площі об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. У разі виявлення розбіжностей між даними, податковий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє — скасовується”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Офіс Генпрокурора арештував 75 млн грн підприємств, які ухилялися від сплати податків.