У США звинуватили Росію у кампанії з дезінформації про коронавірус
Київ • УНН
КИЇВ. 22 лютого. УНН. У Держдепартаменті США вважають, що тисячі пов'язаних з Росією облікових записів в соціальних мережах доклали скоординованих зусиль з поширення паніки з приводу нового коронавірусу, підриваючи глобальні зусилля з боротьби з епідемією, передає УНН з посиланням на AFP.
Так, агенство повідомляє, що кампанія з дезінформації "просуває необгрунтовані теорії змови про те, що Сполучені Штати стоять за спалахом COVID-19", намагаючись таким чином завдати шкоди глобальному іміджу США.
Представники Держдепартаменту, яким доручено боротися з російською дезінформацією, повідомили AFP, що в соціальних мережах Twitter, Facebook і Instagram використовуються фальшиві акаунти для просування російських тез.
"Намір Росії полягає в тому, щоб сіяти розбрат і підривати інстиції та спілки США зсередини, у тому числі за допомогою прихованих і нав'язливих кампаній з шкідливого впливу", - заявив виконувач обов'язків помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер.
На його думку, поширюючи дезінформацію про коронавірус, росіяни "знову намагаються загрожувати громадській безпеці, відволікаючи від глобальних заходів у відповідь в області охорони здоров'я".
Заяви, які з'являлися у мережі в останні тижні, включають в себе твердження про те, що вірус - це спроба США "вести економічну війну з Китаєм", біологічна зброя, вироблена ЦРУ, або частина зусиль, що вживаються Заходом, "щоб підштовхнути анти-китайські гасла", відзначає видання. Багато американців, включаючи співзасновника Microsoft Білла Гейтса, як вказано, також були помилково звинувачені в причетності до створення вірусу.
Кампанія з дезінформації була виявлена американськими спостерігачами в середині січня після того, як китайські чиновники оголосили про третю смерть від нового коронавірусу в Ухані, пише агентство.
Кілька тисяч онлайн-акаунтів - раніше ідентифікованих як такі, що транслюють за підтримки Росії повідомлення про такі важливі події, як війна в Сирії, протести "жовтих жилетів" у Франції і масові демонстрації в Чилі - публікують "майже ідентичні" повідомлення про новий коронавірус, йдеться в звіті, підготовленому для Центру глобальної взаємодії Державного департаменту.
Акаунти - керовані людьми, а не ботами - публікують в один і той же час англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовах і можуть бути пов'язані з російськими проксі-серверами або передавати схожі повідомлення в підтримувані Росією канали, такі як RT і Sputnik, вважають американські аналітики.
Як повідомляв УНН, в середині лютого співробітники Twitter, Facebook, Google і ВООЗ обговорили боротьбу з дезінформацією про коронавірус.