Естонський парламент прийняв резолюцію, яка "засуджує російську інтерпретацію історії"
Київ • УНН
КИЇВ. 19 лютого. УНН. Естонський парламент прийняв у середу резолюцію “Про історичну пам’ять і фальсифікації історії”, в якій, серед іншого, засуджується російська інтерпретація історичних подій, що передували Другій світовій війні, передає УНН з посиланням на місцеве видання ERR.
З присутніх на засіданні депутатів 72 проголосували за прийняття резолюції. Проти проголосував лише Михайло Стальнухін (Центристська партія), ще шість депутатів від Центристської партії не взяли участі в голосуванні.
У преамбулі резолюції засуджується пакт Молотова-Ріббентропа разом з його секретними протоколами, за підписанням якого послідувала “окупація країн Балтії і поділ Польщі двома тоталітарними режимами, що стало важливою передумовою початку Другої світової війни”, і згадується декларація Рійгікогу від 14 лютого 2012 року, в якій була засуджена “репресивна політика Радянського Союзу і націонал-соціалістичної Німеччини, а також діяльність осіб, які на службі згаданих режимів вчинили злочини проти людяності”.
У резолюції висловлюється підтримка Польщі та інших європейських країн, яких “Росія останнім часом відносить до винуватців розв’язання Другої світової війни” та засуджуються “спроби російської влади переписати історію, заперечуючи роль Радянського Союзу як одного з головних ініціаторів Другої світової війни і перекладаючи відповідальність на жертв агресії”.
Підкреслюється, що Друга світова війна стала можливою як прямий наслідок підписання пакту Молотова-Ріббентропа між СРСР і Німеччиною, а фашистська Німеччина, комуністичний Радянський Союз та інші тоталітарні режими винні в небачених за масштабами в історії людства масових вбивствах, депортації і позбавлення життя і свободи.
Рійгікогу закликав уряд Естонії підтримувати збереження автентичної історичної пам’яті як в Естонії, так і в усьому світі, і наголосив на необхідності розповідати в загальноосвітніх школах Естонії про злочини тоталітарних режимів і небезпеки, які загрожували демократії в ході історії, включивши ці теми до навчальних програм.
У резолюції також міститься заклик підтримувати проекти, що увічнюють пам’ять жертв тоталітарних режимів.
У пояснювальній записці до резолюції наголошується, що приводом для її прийняття стали провокаційні заяви російської влади з приводу початку Другої світової війни, спотворення історичних фактів в інтересах великодержавної ідеології і організованими для цих цілей агресивними кампаніями в засобах масової інформації. На думку авторів резолюції, виправдовуючи пакт Молотова-Ріббентропа і секретні протоколи до нього, Росія створює собі основу для продовження агресивної зовнішньої політики щодо сусідніх країн і всього західного світу.
Додамо, правляча коаліція Естонії відмовилася ратифікувати договір з РФ щодо кордону. “Нинішня коаліція домовилася, що ми не будемо просуватися в справі ратифікації прикордонного договору, укладеного під керівництвом партії Реформ”, — передала слова глави Рійгікогу Хенна Пиллуааса в суботу місцева газета Eesti Paevaleht.