Криклій розповів, як в Україні будуть боротися з аварійністю на дорогах
Київ • УНН
КИЇВ. 11 лютого. УНН. Для зниження аварійності на дорогах України будуть будувати розв’язки кільцевого типу, різнорівневі пішохідні переходи, пішохідні переходи з автономним освітленням, а також здійснюватимуть автоматичну фото- та відеофіксацію. Про це міністр інфраструктури України Владислав Криклій сказав під час участі у заході "Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування", передає кореспондент УНН.
"Ми знаємо, що разом з новими, зручними, швидкісними, гарними дорогами зростає швидкість. Разом з цим, у нас зростає аварійність. У нас недостатньо безпекових рішень для того, щоб можна було рятувати життя. Кількість людей, яка в нас гине на дорогах – перевищує щороку кількість людей в зоні АТО (загиблих в зоні ООС - ред.) – понад 4 тис. громадян позбавляються життя. Дорожня війна – окрема проблема", - сказав Криклій.
З його слів, саме тому "в цьому році 1,5 млрд грн з Дорожнього фонду виділяється тільки на такі рішення, як розв’язки кільцевого типу, різнорівневі пішохідні переходи, 500 пішохідних переходів з автономним освітленням" Міністр додав, що також пропонуються альтернативні рішення, зміни в ДБН, "де ми будемо використовувати найкращий світовий досвід, який дозволяє пішохідні переходи робити зигзагового типу і зменшувати ризики потрапляння у ДТП пішоходів".
Він зазначив, що за цей рік понад 800 пішоходів потрапило в ДТП. Із них 56 загинуло.
"Окремо ми запроваджуємо, і вже найближчим часом, я сподіваюсь, що ви разом з Прем’єр-міністром будете анонсувати, запуск автоматичної фото- і відеофіксації. Для цього ми зробили всі підготовчі роботи. І сподіваюсь, що якийсь дуже короткостроковий перехідний тестовий період, але в подальшому буде запроваджена, і ця система буде запущена в Україні і буде масштабуватися на всю Україну. За рахунок цього ми маємо досягти принаймні 30% зменшення аварійності і смертності протягом цього року", - додав Криклій.
Нагадаємо, соціально-економічні втрати через ДТП в Україні складають майже 70 млрд грн на рік.