NASA не виявило на Місяці слідів посадки індійського модуля "Вікрам"
Київ • УНН
КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) США не отримало підтверджень жорсткої посадки на Місяці індійського модуля, що спускаєтьс, “Вікрам”. Американський місячний зонд не виявив на поверхні природного супутника Землі ніяких слідів цієї події, яка мала відбутися 7 вересня, передає УНН.
Як повідомив індійським ЗМІ представник NASA Ноа Петро, “місячний орбітальний зонд 14 жовтня зробив знімки району Місяця, де (за планом повинен був) здійснити посадку модуль „Вікрам“, проте фахівці NASA не змогли знайти на них будь-яких слідів апарату”.
Індійський космічний апарат “Чандраян-2” вийшов на орбіту Місяця 20 серпня. “Вікрам” повинен був здійснити контрольований спуск на Місяць. Зниження апарату проходило нормально до тих пір, поки на висоті близько 2 км від місячної поверхні з невідомих причин не відбувся збій, що викликав відхилення від маршруту. В результаті зв’язок “Вікрама” з пунктом управління припинився. Зараз співробітники Індійської організації космічних досліджень (ІСРО) намагаються відновити контакт зі своїм “місячником”, вважаючи, що він міг зробити жорстку посадку на Місяць.
У NASA думають так само. На думку американців, “Вікрам” не вдалося виявити, оскільки апарат може перебувати в тіні, або за межами зони пошуків. “В силу свого розташування (приблизно 70 градусів південної широти) на цю ділянку Місяця завжди падає тінь”, — вважає інший співробітник NASA Джон Келлер.
“Вікрам” направляли до поверхні Місяця з невеликим шестиколісним місяцеходом “Праг’ян” вагою близько 27 кг. Передбачалося, що він буде рухатися по ній протягом одного місячного дня з метою вивчення складу місячної поверхні, а також для реєстрації сейсмічної активності.
Як передавав УНН, на початку місяця стало відомо, що Індія сподівається встановити контакт з модулем після його жорсткої посадки на Місяці