Куріння батьків у кілька разів підвищує ризик виникнення синдрому раптової смерті у дітей – медик
Київ • УНН
КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Вторинний тютюновий дим впливає, в першу чергу, на дітей, в кілька разів підвищуючи ризик виникнення синдрому раптової смерті дитини. Про це розповів кандидат медичних наук, фахівець з відмови від куріння Отто Стойка під час пресконференції в Києві, передає кореспондент УНН.
"Вторинний дим впливає, в першу чергу, на дітей, і, наприклад, синдром раптової смерті дитини пов'язують також із тим, що курять батьки, і це підвищує в декілька разів ризик померти від синдрому раптової смерті", - зазначив Стойка.
За його словами, у американських педіатрів є навіть поняття ранкового виклику понеділка, який пов'язаний із тим, що багато дітей, залишаючись на вихідних вдома із батьками, які курять у приміщеннях, захворюють на отит середнього вуха чи бронхіт. Згідно з результатами дослідження, в Європі від тютюнового диму щороку помирає 344 дитини.
При цьому він додав, що батьки часто не усвідомлюють обсягу проблеми і вважають, що якщо вони покурили десь на вулиці чи на балконі, це усуває небезпеку, втім насправді у маленьких дітей настільки вразлива дихальна система, що вони дуже сильно відчувають дим навіть від волосся й одягу батьків і таким чином наражаються на небезпеку.
Також, за інформацією фахівця, в автомобілі тютюновий дим має в 25 разів більшу концентрацію, ніж вдома.
"Для дітей дуже небезпечно, коли дорослі курять в автомобілі", - наголосив медик. За його словами, в ряді країн діє заборона на паління у присутності дітей молодше 12 років.
Нагадаємо, позитивний вплив на стан серця у разі відмови від шкідливих звичок дорівнює проведенню оперативного втручання.