У НАЗК назвали 13 обгрунтованих висновків рекордом
Київ • УНН
КИЇВ. 11 вересня. УНН. Національне агентство із запобігання корупції виявило ознаки більш серйозних порушень у деклараціях 9 державних службовців і склало 13 обгрунтованих висновків, що є рекордом у порівнянні із аналогічним періодом у 2017 році. Про це повідомила прес-служба Агентства, передає УНН.
“НАЗК на останньому засіданні прийняло рішення про направлення до правоохоронних органів 13-ти обґрунтованих висновків стосовно 9-ти посадових осіб щодо виявлення ознак кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Така кількість підготовлених та затверджених на одному засіданні обґрунтованих висновків є найбільшою. За весь 2017 рік обґрунтованих висновків було затверджено лише 9”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК відзвітувало про перевірки декларацій 13 посадовців вищого рангу
Вісім обґрунтованих висновків затверджено за результатами повних перевірок декларацій чотирьох посадовців.
Так, не дотрималась вимог законодавства, подаючи декларації, народний депутат Денісова Людмила Леонтіївна. У декларації за 2015 рік вона не задекларувала дохід у розмірі 23 мільйона 840 тисяч 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, та недостовірно вказала розмір своїх внесків до статутних капіталів чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 мільйонів 454 тисяч 248 гривень.
Інформація щодо внесків так само недостовірно відображена в деклараціях посадовця за 2016 та 2017 рік.
Депутат Київської міської ради Конобас Максим Петрович вказав у декларації за 2016 рік, що йому не відома вартість придбаної ним у 2007 році за договором інвестування кватири площею 124, 6 кв.м в м. Києві. В рамках перевірки було встановлено, що депутат володіє інформацією про вартість відповідної квартири на дату набуття її у власність.
Крім того, Максим Конобас задекларував дохід у сумі 1 мільйон 200 тисяч 374 гривні від відчуження своїх корпоративних прав у двох товариствах. Однак надані депутатом документи та отримана Національним агентством інформація з державних реєстрів не підтверджують, що відчуження відбулося саме шляхом продажу та за суму, вказану в декларації, що свідчить про ознаки незаконного збагачення.
Відповідні обґрунтовані висновки направлені Національним агентством до НАБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК вирішило покарати депутата Бублика за те, що він вимагав від відомства швидше працювати
Також встановлено, що директор Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” Пакіж Степан Петрович, подаючи декларацію за 2016 рік, не вказав квартиру дружини площею 50 кв.м у м. Львові, вартістю 500 тысяч гривень, а також дохід у вигляді коштів, отриманих ним на відпустку за місцем роботи.
Заступник начальника відділу обліку платежів Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС в м. Києві Зінченко Юлія Федорівна у деклараціях за 2016 та 2017 роки не вказала придбану у 2008 році квартиру вартістю 476 тисяч 47 гривень.
Такі обґрунтовані висновки направлені до Національної поліції.
За результатами контролю своєчасності подання декларацій встановлено, що п’ять посадовців, які звільнились у 2017 році з посад інспекторів Управління патрульної поліції у м. Харкові, не подали декларації перед звільненням: Гордієнко Богдан Володимирович, Капустян Марина Сергіївна, Рибалова Тамара Михайлівна, Самойлов Сергій Анатолійович, Собко Ігор Вікторович.
НАЗК відповідно до законодавства повідомляло посадовцям про необхідність подати декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.
Відповідні обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак пов’язаного з корупцією правопорушення направлені до прокуратури Харківської області.
Раніше УНН повідомляв, що у декларації омбудсмена Денісової знайшли ознаки криміналу.